| BLUElăv a întrebat:

Am de gand sa imi pun unghii false din plastic. Stiu ca nu sunt tocmai bune pentru unghii, dar eu am unghii foarte mici si urate. Care marca este cat de cat mai buna? Cu tot cu lipici daca se poate. Mersi, funda!

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Du-te la un salon sa iti puna tipsuri. unghiile astea de plastic o sa arate nenatural, lipiciul ala ori nu o sa tina ori nu o sa il mai poti da jos.

| Just0a0dream a răspuns:

Buna.
Sincera sa fiu nu am folosit niciodata deoarece am unghiile mari si tari, dar majoritatea prietenelor mele au unghiile mici si moi care se rup repede si au folosit.Niciuna nu rezista mai mult de 2-3 zile, maxim 4 daca nu faci mai nimic si ai multa grija.Cel mai bine iti pui unghii cu gel economisesti cateva zile, tin mult mai mult si arata mult mai bine, daca tot vrei sa iti pui ceva.Plus ca sunt multe fete care pun acasa si mai ieftin la 45-50 de lei iar peste o luna la intretinere iti ia mai putin.

| GiuliaMariaa05 a răspuns:

Sunt de proasta calitate majoritatea, iar acel lipici ramane pe unghie si nu e deloc sanatos pentru aceasta. Mai bine iti pun unghii din gel care vor tine pana la o luna si apoi mergi la intretinere. Daca faci un calcul, la cate pachete de unghii ar trebui sa-ti iei pe luna, mai bine iti pui cu gel si arata si mai bine happy