| 00000000000000000000111111111122222222223333333333 a întrebat:

Am niste cosuri(negre) si imi ramane semne cum scap de ele?

3 răspunsuri:
| IoanaTempah a răspuns:

Incearca masca de argila amestecata cu suc de lamaie/castravete.
O alta varianta ar fi amestecarea a 2 linguri de praf de argila cu o lingurita de ulei de maslina si o lingura de zeama de lamaie.
Masca de argila
Se realizeaza prin amesterea a doua limburite de argila cu suc de lamaie/castravete. Se amesteca cu o lingurita din lemn sau ceramica. Masca se aplica pe toata fata in special pe zona cosurilor si se lasa 15 - 20 minute dupa care se indeparteaza cu apa calduta.Se face de 2 ori pe saptamana.

| ruzycciocolata a răspuns:

Pai ai putea incerca un amestec de zat de cafea si putin iaurt si sa masezi bland si apoi clatesti dar nu stiu dacA va avea efect.

| CiocolataAerata a răspuns:

E bine daca "iti ramane" laughing