| TheBlackSwan a întrebat:

Am niste pete portocalii pe unghii, si cred ca mi s-au facut din cauza ojei pe care am purtat-o, orice as face nu pot scapa de ele si cand nu am oja pe unghii se vede foarte urat, si ma intreba lumea din ce cauza pe am asa. iasa foarte tare in evidenta straight face ce as putea sa fac sa scap de ele? Helpp me plzz! dau funditaa!

2 răspunsuri:
| Metamorphose a răspuns:

Si mie mi s. a intamplat asta de la un lac albastru si se vedeauu foarte urât. pâna mi. a spus mătusa (care se ocupă cu asa ceva) să folosesc o bază de unghii inainte de a aplica oja. Am scăpat de problema asta. Eu folosesc : http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=13614. Dar, tu poti să iti iei si altceva, ai de unde alege. Acum, nu ai ce să faci din câte stiu eu. Doar asteaptă. Incearca sa maschezi cumva să nu se vada atat de tare. Pupic! :*

| Fiorella18 a răspuns:

S-ar putea sa fie de la oja, incearca sa nu mai folosesti un timp mai indelungat si poate vor disparea. Daca petele sunt pe unghie, si nu mai apar altele, vei scapa de ele odata cu cresterea unghiilor. Oja nu este sanatoasa pentru unghii; eu, cand folosesc oja mi se ingalbenesc foarte tare si mi se rup si exfoliaza, indiferent ce oja as folosi.
Ai doua optiuni: ori folosesti oja tot timpul, ori renunti la ea de tot.