| anonim_4396 a întrebat:

Am o altă problemă de adolescent.
Acum două săptămâni m-am epilat cu benzi de ceară de la Karaver (şi pot spune că sunt foarte bune), însă problema este că au început să-mi apară foarte multe fire de păr crescute sub piele.
Mă deranjează foarte mult!
Am început să-mi apară şi niște bubițe roșii pe picioare, care sinceră să fiu arată foarte inestetic. În plus, nu pot să scot firele de păr de sub piele cu penseta sau acul, pentru că sunt destul de micuțe.
Aștept sfaturi şi păreri de la voi, pentru că este prima dată când trec prin aşa ceva şi nu ştiu ce să fac.
Mulţumesc!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Când faci duș/baie folosește un burete mai dur, are rol de a îndepărta celulele moarte și lasă firul de păr să iasă la suprafață.
http://www.clicksanatate.ro/......_5554.html
Pa, pa.

| violetflyer a răspuns:

Cere sfatul unui medic. Nu e nicio rusine, toate fetele trec prin asta. Apoi, sunt masini speciale care extrag parul, oricat de mic ar fi. Cauta si cumpara. Succes!