| Katherineeeeeeee a întrebat:

Am o intrebare pentru fete : ce masti sau remedi naturale ati folosit pentru cresterea parului ...care chiar au dat rezultate happy
funda

Răspuns Câştigător
| Dollicious a răspuns:

O jumatate de pahar cu otet, 2 pahare cu apa si zeama de la o jumatate de lamaie dupa ce ma spal pe cap si stau cu ea intre 20-30 min.
Asta e reteta, dar avand in vedere ca parul meu este destul de lung si mai ales des, dublez totul.aaa, si masca trebuie facuta numai odata pe saptamana.insa nu da rezultate chiar de la primele folosiri, trebuie sa ai rabdare.plus ca face parul mai moale si mai matasos!

6 răspunsuri:
| Irena97 a răspuns:

Ce de-a funde!

Răspuns utilizator avertizat
| Oanarry a răspuns:

Uleiul de masline aplicat la radacina in fiecare zi timp de o saptamana. Se aplica pe scalp (la radacina) stai cu capul in jos 4 minute iar dupa aceea lasi parul asa 1-2 ore dar nu mai putin de 1 ora. Perfect ar fi daca l-ai lasa asa peste noapte. Dupa aia il speli cu sampon, balsam si ce mai vrei tu. Evita folosirea placii sau a periei pe cat poti. Dupa o saptamana clar o sa vezi rezultate. Iti creste cam 7 cm happy

| 13524 a răspuns:

Eu am folosit uleiul de ricin.Este foarte bun.Se gaseste in farmacii la pretul de 2-3 lei.Eu l-am luat la pretul de 10 lei. Are niste rezultate deosebite

| rosmary a răspuns:

Iti recomand sapunurile naturale si uleiul de ricin.

| BiiaBiianca a răspuns:

Uleiul de masline l-ai incercat?(te dai inainte de baie si stai 10 minute cu el in par)la mine a functionat...incerca si tu