| FLAViЯ a întrebat:

Am o pereche de pantaloni negri, dupa ce i-am spalat, li s-a cam luat culoarea si arata urit, da nu pot sa renunt la ei p/u ca imi plac ft tare! ce pot sa fac cu ei? cum sa le redau culoare?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Spală-i cu detergent pentru haine negre și balsam.
Pa, pa.

| Mina a răspuns:

Iti voi da un sfat, sper sa nu ti se para aiurea. Eu asa am procedat si pantalonii mei negri sunt ca noi acum.winking Cumpara vopsea de par neagra(eu am cumparat de la Aroma, ca este mai ieftina si prinde bine), prepar-o ca pentru par si intinde-o bine pe pantalonii umezi, pe toata suprafata. Eu am lasat sa stea asa cam o ora. Dupa aceea clateste bine si ai o pereche de pantaloni noi. happy

| Eff a răspuns:

Chestia aia la care face reclama...
Perwoll black magic
nu am incercat, dar oricum... rau nu poate face, nu?
incearca...

| clarobscur a răspuns:

Mai demult existau vopsele speciale pentru haine. Si acum cred ca sunt dar le gasesti putin mai greu. Eu mi-am aruncat o pereche de pantaloni ( tot negri ) deoarece s-au decolorat dupa primele spalari. Si acum imi pare rau dupa ei desi am altii cam acelasi model, dar nu sunt aceia care imi placeau mie :)) Cauta in magazine vopsea pentru haine, daca nu gasesti sunt vopsitorii la care ii poti duce. Nu stiu de unde esti, dar am gasit un site cu o astfel de firma din Bucuresti. Daca locuiesti in alt oras, intereseaza-te, poate exista o vopsitorie acolo.
http://www.vopsitorie.go.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune otet im masina de spalat, reda culoarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ii speli cu otet, eu asa am incercat si a mers.
Bafta!