| lakrymotsa a întrebat:

Am o problema...Nu e grava. Vreau sa imi fac breton drept nu pe o parte dar nu stiu daca o sa`mi stea bine, si pe tazz nu stiu cum sa imi pun breton sa vad cam cum mi-ar sta.Am parul de culoare saten si ochii caprui si am fata ovala.

Răspuns Câştigător
| EuSiCuMine a răspuns:

Incearca in felu urmator :
stai in fata oglinzi, lasa-ti parul din fata pe frunte si imagineaza-te ca acela este bretonul, daca ai o iamginatie buna si iti va placea, iti poti face.
Asta depidne de tine, din ce am vazut la pzoa ta de la avatar ti-ar sta bine. Si eu am avut breton brept pana acum o luna cand l-am lasat sa creasca si acum il am pe o parte. De ce?
Deoarece vine caldura mare si nimeni nu poate suporta bretonul drept, vei transpira si sansele sa apara cosuri pe frunte sunt mari. De accea toate fetele vara au breton pe o parte sau iti dau bretonu peste cap.
Poti incerca in felu urmator :
Sa-ti faci breton, si in caz de nu-ti place iti poti tine parul asa toata vara:
http://www.divahair.ro/......2_diva.jpg
E si la moda si oricui iar sta bine si il vei tine asa toata vara iar cand incepe iar frigul ii dai drumu iar el va fi mai lung si il vei tine ca inainte. Nu ai nimic d pierdut:*

6 răspunsuri:
| Dia a răspuns:

De ce nu iti faci breton drept pe o parte? eu zic ca ti'ar sta bine, ca de obicei persoanelor cu fata ovala le sta bine cu breton pe o parte... :d

| MarioOnette a răspuns:

Am si eu parul saten si ochii capriu si fata ovala. Miam facut breton drept dar mie nu mi-a placut cum imi sta>sfatul meu e sa incerci daca nu ti-o prinzi si fara probleme astepti sa-ti creasca parul

| lakrymotsa explică:

Eu zic asa,. Acum este vara si Cum a zis EuSiCuMine am luat decizia sa mi`l fac pe la sfarsitul verii.Pt ca imi pot iesi cosuri pe frunte...Si e si caldura mare...Si o Sa mi`l fac la sfarsitul verii!happy

| kinderz12 a răspuns:

Eu am avut breton in fata si am regretat rau de tot ca am dechis sa imi fac acea schimbare de look, nu stiu daca a fost din cauza coafezei sau din cauza ca nu il aranjam eu singura dar in orice caz... de ce nu iti iei o... nu stiu exact cum ii zice, extensie gen breton, cam asa ceva --> http://www.youtube.com/watch?v=jVcj0mybZA0, eu zic ca ar fi mult mai usor.

| AnubisSounds a răspuns:

Parerea mea e sa intrebi un hairstylist cu experienta.el va sti sa iti spuna mai exact.in rest. daca tu te simti bine.altceva nu conteaza.big grin