| teodora_1573 a întrebat:

Am o problema: parul gras. Ma chinui cu parul meu mai mereu pentru ca se ingrasa destul de repede ( 3-4 zile ) si eu as vrea sa-l spal mai des, dar daca as face asta mi s-ar ingrasa mai repede. Stiti cumva ceva remedii pentru a incetini secretia de sebum sau, daca aveti si dvs par gras, spuneti-mi cum procedati. Multumesc happy

5 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Da` tu sincer acum, ce vrei, sa te speli pe cap o data pe saptamana?! Eu vara ma spal in fiecare zi daca am timp deoarece e foarte cald si transpir! Iarna fac la 2 zile. Parul trebuie ingrijit si el nu spalat doar 1-2 ori pe saptamana! Si dus la fel faci? Tot la 3-4 zile?

| Derye a răspuns:

Pai... 3-4 zile e normal. Daca pui otet in apa de clatire ti se ingrasa mai greu.

| apaplata_7449 a răspuns:

Tu trebuie sa te speli de fiecare data cand iti cere parul lucrul acesta.si daca o sa incepi sa te speli tot asa la 3 sau 4 zile nu inseamna ca peste doua saptamani parul tau o sa ceara sa il speli in fiecare zi.

| mihaibrasov a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Asta ne e soarta. O data la 2-3 zile eu trebuie sa ma spal altfel e tot uns (si daca pui mana se simte unsoarea aia - adica sebumul). Asta este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca gama Satinique de la Amway, sampon Purifiant ce echilibreaza excesul de sebum.