| cataliniii a întrebat:

Am parul foarte ars deoarece folesesc placa zilnic pentru ca parul meu este cret si mie imi place cum imi sta cu el drept.
Imi creste foarte greu parul adica cam in 2 luni jum mi-a crescut doar 2 cm oare din cauza faptului ca este ars?

5 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Parul tau este deteriorat, ti se rup varfurile si probabil de aceea observi ca nu-ti mai creste.
Incearca sa ai mai multa grija, foloseste inainte de a te spala ulei de ricin/masline, foloseste balsam, masca de doua ori pe saptamana si eventual un balsam fara clatire.
Cand te mai faci cu placa foloseste ceva pentru protectie (de ex. uleiul de la Kallos Glossy, sau mai gasesti de la Wella ceva heat-protect).
Incearca si alte coafuri, de exemplu indreapta-ti doar bretonul sau partea din fata a parului si restul lasa-l asa mai cu volum.
Si mie mi-ar placea sa am parul cret, ondulat sau oricum mai cu volum big grin Mi se pare mult mai sexy, natural si mai feminin decat sa-l am lipit de cap. Dar asta e parerea mea happy

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Bunabig grin

Si eu fac la fel ca tine, il indrept in fiecare zi.straight face
Asa m-am obisnuit, nu sta in niciun fel daca nu-l indrept.Si, sa stii ca nici mie nu prea mi-a mai crescut in ultima vreme.Cred ca o sa ma tundthinking

| alexaalexandra a răspuns:

Eu am parul drept si mi-as dori atat de mult sa il am cretcrying(
si voi cele cu parul cret vreti sa fie drept
exact invers laughing
lasa placawinking asta daca nu vrei ca dupa cativa ani sa ramai fara par in captongue

| leddy a răspuns:

Salut.parerea mea ar fi sa mai lasi placa la mine a fost exact aceeasi problema, nu-mi placeau cretii pina la momentul cind mi-am dat seama ca imi pierd cretii din cauza placii

parerea mea ar fi sa folosesti niste masti naturiste. spre exemplu eu folosesc acum samponuri si masti profesionale, insa mai folosesc si uleiuri, la fiecare spalare il clatesc cu otet, sa-i redau stralucire

referitor de crestere daca virfurile sunt arse, si nu le tunzi, atunci si parul creste mai greu...trebuie scurtate la fiecare 3 luni

daca te ajuta cu ceva ma bucur

succes

si las-o mai usor cu placa

| tsontso a răspuns:

Buna. Daca ai parul foarte ars creste mult mai greu, asa am patit si eu. Eu zic sa ii tai varfurile si sa incerci sa il lasi mai des cret.

Si eu aveam aceeasi problema ca tine, si mi-am facut indreptare permanenta. Nu iti recomand sub nici o forma.: parul meu a capatat aspectul unei maturi si a trebuit sa tund mult din el, plus ca multa vreme a trebuit sa il tund foarte des si sa il port numai prins.