| georgiana967 a întrebat:

Am parul foarte des si din aceasta cauza sta foarte umflat, cu mult volum. m-am saturat de el, nu il pot lasa desfacut, ce produse as putea folosi sau trucuri pentru a il face sa stea mai "suplu"?

5 răspunsuri:
| DolcE_7446 a răspuns:

O tunsoare in scari iti recomand, eventual putin filat...

| SmileIsForFree a răspuns:

Tine-l cat mai strans cand dormi, prinde-l sau... Fa-i ceva.Eu il prind cand dorm si a doua zi ii pot da drumul linistita.Si spala-te cu sampon pentru par normal, du de`ala care`ti da volumwinking.

| ciocolata_expirata a răspuns:

Asta nu e din cauza ca e des, din cauza texturii parului si de tunsoare. Si al meu e foarte des dar e fin si extrem de drept, dar l-am avut filat si imi statea tot umflat... Deci sa nu ti-l filezi!
Cred ca mai bine incerci cu placa.

| SayCheesexD a răspuns:

Am si eu parul foarte foarte des si stiu cum sta de aceea folosesc o crema de par Sunsilk pentru indreptarea parului. Eu l-am cumparat din Italia dar nu stiu sigur daca sunt si aici. Am incercat de la Sunsilk si samponul pentru indreptarea parului si chiar mai scade din volum. Sper ca te-am ajutat happy

| patrykya a răspuns:

Si eu am parul foarte foarte des, cand eram mica eram chiar complexata de el si toata lumea avea treaba cu parul meu, acum insa imi place, eu dupa ce imi spal parul il usuc cu o perie si cu feonul, apoi imi indrept cu placa varfurile, si il filez la fiecare 2 luni...si nu uita ca parul bogat este un atuu, nu trebuie sa-l ascunzi