| Diva a întrebat:

Am parul ondulat insa nu am bucle bine definite. Ce sa fac?

11 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Si eu il am la fel si ma dau cu spuma cand am parul ud(proaspat spalat) si dupa aceea il usuc.

| cretzufinish a răspuns:

Spala-te cu un sampon special pentru par cret, da-l cu spuma dupa si usuca-te cu ajutorul difuzorului. Eu asa fac. O sa ai buclele super definite.

| alexa a răspuns:

Foloseste un sampon si un balsam pentru par cret
de asemenea aplica o spuma dupa fiecare baiewinking
sau d c nu un ondulator iti va fi de asemenea de ajutor
multa bafta

luciana
| luciana a răspuns:

Draga mea, da-te cu spuma sau fixativ, sau daca ai timp, aranjeaz-l cu peria si feonul, apoi il fixezi; Parul ondulat, este f. frumos si trebuie sa obtii efectul scontat; incearca tot ce este scris aici si ce te sfatuiesc si ceilalti, caci toti incearca sa iti vina in ajutor cu ceva ...Lucien.

| viatadecacatt a răspuns:

Pai..in afara de exemplele de mai jos ai putea sa iti indrepti parul cu placabig grin

| Diva explică:

Am incercat si spuma si ceara si Sunsilk si nu au avut efect

| dianka_4861 a răspuns:

Pai cumpara de la sunsilk crema pentru definirea buclelor sau parului ondulat este fff buna...sau date cu bere (eu asa fac) si nu ramane miros si ai si parul stralucitor dupa...pup succes... da poti cauta pe google.ro sau du-te la un magazin de cosmetice sau farmacie

| alexutza_6507 a răspuns:

Foloseste un balsam pentru par cret si apoi foloseste ondulatorul (costa cel mult 100 ron( E obligatoriu sa folosesti balsam inaine ca sa nu ti se usuce si arde parul.Foloseste un balsam leave-in, adica fara clatire

| rozalia25 a răspuns:

Spuma si ceara pentru par cret! Lamaia cu apa data prin par functioneaza si ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca nu trebuie sa folosesti neaparat sampon si balsam pentru par cret... Eu de ex ma spal cu CLEAR( nu are importanta culoarea) si ma dau cu balsam de la KALLOS(aproximativ 8 lei, dar e sticla mare)...sub dus imi bag degetele prin par ca sa se descurce...si IMPORTANT...nu il piaptan. Dupa aceea aplic pe par ceva crema GLISS HAIR REPAIR de la Schwarzkopf (il folosesc pentru stralucire...insa nu e neaparat sa il folosesti.sincer nu prea aduce beneficii rolling eyes costa cam 12 lei ) dupa care pun spuma NIVEA si il usuc cu uscatorul la care am montat un difuzor, lasand capul in jos si strangand parul in pumn de jos in sus, pana cand se creeaza buclele.

| ivyla a răspuns:

Incearca sa iti creezi tu buclele ca sa se mai corecteze