| pinkbutterfly_4904 a întrebat:

Am parul saten inchis cu tente aurii,ochii caprui inchis,sprancenele de aceeasi culoare cu parul si tenul alb,deschis cu accente de roz in obraji. Intrebarea este: ce nuante de ruj mi s-ar potrivi? Am impreasia ca daca ma dau cu nuante deschise si naturale de roz,care chiar imi plac, zici ca sunt o stafie. Buzele mele nu sunt aproape deloc pigmentate, asa ca nu pot sa le las fara ruj/luciu.Nu vreau nuante de portocaliu/maro, pentru ca nu-mi plac.Deci nuante mai deschise de roz, gen baby pink, sau roz mai inchis? Ce ziceti? Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| loryiii a răspuns:

Buna! Eu una zic sa te dai cu un ruj inainte roz inchis si apoi peste cu un luciu roz deschis... Se va face mai misto. Deoarece dupa cum sp si u ai tenul deschis, iar un ruj inchis de culoare ar face contrastul prea evident si nu da bine. Iar un roz e si finut si mereu va da bine in orice situatie. Pup si sper ca am fost de ajutor.

4 răspunsuri:
| didicriss a răspuns:

Ce vr uh in afara de rosuhappysi nu conteaza cum arati dc iti place nuanta pentru ca ai doar impresia ca nu-ti sta binehappy

Răspuns utilizator avertizat
| Mariiuca112 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres Culoarea asta s-ar potrivi la parul si tenul tau.Bafta!

| Carlacearea a răspuns:

Roz inchis poate chiar un rosu dar mai deschis scoate in evidenta tenulwinking