| savemelord a întrebat:

Am pielea prea alba! Bunica mereu imi spune ca arat ca o papusa de portelan la piele. Plus ca mai am si parul blond-roscat si sprancenele roscate. Vreau sa fiu si eu mai creola, sa am pielea aia maslinie si parul ala negru. Nu pot sa ma bronzez, numai ma inrosesc, tin minte ca dupa vacanta de vara toti colegii mei erau bronzati numa eu toata rosie de zici ca am facut insolatie. Ca si femeia asta am eu pielea :/ http://www.google.ro/......tp?/imgres Ce pot sa fac pentru a ma inegri la piele? Sau credeti ca e mai bine sa raman asa?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam asa sunt si eu la culoarea pielii, numai ca eu sunt bruneta. Toata vara am stat prin soare si nu m-am bronzat, doar ma inroseam pe fata de la caldura. Aproape toti pe care ii stiu ma intreabau si acum iarna ma mai intreaba, daca ma simt bine pentru ca, sunt prea alba la fata, dar n-am nimic si ma enerveaza cateodata. Asa e pigmentul pielii mele, n-am ce sa-i fac.

| aXandra a răspuns:

Mai bine rămâi așa. Ești frumoasă așa cum ești. Ai niște particularități care te definesc, ceea ce te face specială.