| anonim_4396 a întrebat:

Am primit de Craciun, o pereche de pantofi pentru scoala (clasa 7a), in genul acestora din poza, http://s.onlineshoes.com/images/br088/122745_366_45.jpg, numai ca sunt de culoare maro...mama o tine pe a ei, zice ca de asa ceva am eu nevoie, ca astias pantofi buni si comfortabili de scoala,(plus ca am si uniforma)nu "prostii" (adidasi, etc)! cum o sa arat cu asa ceva in picioare :-(, mai ales ca nu imi place nici modelul nici culoarea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Sincer, sunt groaznici :-&
Nici ca barbat nu as purta asa ceva. Incearca sa o convingi ca poti cauta o pereche de pantofi si frumosi, si ieftini, dar si potriviti pentru scoala, daca porti uniforma.
Asa ceva ti-ar placea? Arata-i si spune-i ca asa ceva ai vrea si tu si ca mai are cineva si sunt super OK pentru scoala.
http://marcoshop-online.ro/index.php?main_page=popup_image&pID=1079
Sau, pentru varsta ta, incearca niste balerini din piele lacuita:
http://www.shopmania.ro/......34632.html

14 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Mie personal mi se par barbatesti aceia. daca mai sunt si maro mi se par foarte urati. pentru o fata. cati ani ai? cum au spus si celelte ar fi mai potriviti ceva in genul balerinilor.

| MissD a răspuns:

Sczue nu am vazut ca ai scris ca esti a 7a.

daniela
| daniela a răspuns:

Adevarul ca mama ta stie ceea ce e elegant si frumos. "Adidasii" sunt comozi dar merg la o tinuta sport nu la o uniforma, adica la pantaloni de stofa. Ca model nu sunt cine stie ce iar culoarea nu o stiu.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Incearca sa o convingi ca nu iti plac.Chiar nu poate sa te oblige.Incearca sa gasesti ceva care sa va placa la amandoua si sa mearga si cu uniforma.Succes.

| andreea7520 a răspuns:

Ii spui ceva gen :
Mami, sper ca nu te superi, dar pantofii ce mi i`ai luat chiar nu imi plac si nu pot purta ceva ce nu`mi place, tu poti purta? spune`mi!
sau altcumva, doar ca ii spui de la inceput sa nu se supere laughing
la mine merge si sincer, mie de mult timp nu`mi mai cumpara mama haine, stie ca nu prea imi place ce imi ia ea! fiecare cu gusturile lor. nu? happy
Ii spui cu frumosul. Bafta! oricum. poarta ce iti place!winking

| NoName0011 a răspuns:

Sincer, nu mi plac cum a spus si Lory(sunt groaznici), explica-i si tu mamei tale ca nu se poarta asa ceva la fete, sa vina la scoala sa vada cu ce se incalta prietenele tale.Acuma sa nu imi iei in nume de rau ca am spus ca sunt groaznici(chiar sunt). Aratai mamei tale raspunsunsurile noastre laughing).

| SelenaDesire a răspuns:

Adevarul este ca si eu am avut aceeasi problema ca a ta. Si am incercat prin toate mijloacele sa-i arat ca nu se poarta sau ca pur si simplu nu arata bine. i-am spus ca nici o fata nu mai vine lan scoala asa, si ca daca mie nu`mi plac, ar trebui sa ma asculte. Asa si tu. Esti fiica ei si ar trebui sa-ti asculte parerile, pentru ca nu esti un catelus de imbracat. Spune`i si asta, mama mea a cedat si m`a lasat sa port pana la urma ce vreau, ar trebui sa mearga si la tine. Succes!

| MihaLoveYou a răspuns:

Si eu am avut aceiasi problema, doar ca eu am avut niste adidasi groaznici, i-am purtat cateva zice si am incercat sa ii rup putin, si am zis ca m-am agatat undeva.
Succes!

| Carlene a răspuns:

Da-le foc cat mai repede, rupei, da-i catelului sa ti roada...

scuze alte idei nu mai amlaughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa-ti fie rusine sa apari cu ceva nou in public.Eu sunt in a 8-a si am avut astfel de experiente si nu a zis nimeni nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ai dreptate fuuuuuuuuu la gunoi

| candy_5543 a răspuns:

Nu stiu c sa zic, mie una numi plac. oricum mama numi alege incaltamintea sau imbracamintea, incearca sa o convingi ca esti destul de mare ca sa alegi cu ce sa te incalti sau sa te imbraci! spune ceva de ganu"poti avea incredere in mine, lasa-ma sati demonstrez ca ma pot descuraca si singura!"; la mine mergelaughing

| Raluca_9880 a răspuns:

Fara suparare dar cred ca mai bine ai merge desculta la scoala! Sunt oribili, daca erai baiat te credeam dar pantofii astia sunt... sa zicem ca daca un fotomodel ar purta asa ceva nu m-as mai uita in viata mea la showri de moda...