| dbigiu84 a întrebat:

Am primit un ghiul de aur, ce mi se potriveste doar pe degetul aratator. La ce mana sa-l port si de ce?
Mentionez ca sunt baiat si sunt dreptaci.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Se poate micsora sa stii, cel putin la inele se poate face asta!
mergi cu el la orice bijutier si ti-l poate personaliza in functie de degetele tale!

daca te intrebi pe ce deget sa porti acest ghiul gasesti raspuns chiar pe TPU intr-un topic mai vechi https://www.tpu.ro/conversatii/pe-ce-deget-se-poarta-un-inel-la-barbati/

| Violleta2022 a răspuns:

Du-l la modificat, la orice centru de bijuterie care face si mici ajustari, fiidca riscul sa-l pierzi este foarte mare.
Pune-l la mana stanga, daca esti dreptaci, tocmai pentru a nu-l lovi sau zgaria, fiindca folosesti dreapta mai mult.

| dullcat a răspuns:

Il porti unde doresti tu si unde se potriveste, ca sa nu-l pierzi.

| ioana748 a răspuns:

Cred ca este ok pe degetul respectiv.