| DanceIsMyLife a întrebat:

Am putina celulita pe picioare. ce pot sa fac ca sa scap d ea?crying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sportul ajuta foarte mult pentru prevenirea celulitei,dar are o contribtie minora,aproape insesizabila in disparitia sa.Fa zilnic 15-20 de minute de masaj cu zat de cafea(e o senzatie foarte placuta si,pe langa faptul ca ajuta impotriva celulitei,lasa pielea fina si hidratata;intrucat cafeaua contine ulei).Masajul(care trebuie sa fie putin mai dur decat un masaj obisnuit)fa-l zilnic pana la obtinerea rezultatelor dorite,dupa care fa-l de 2 ori pe saptamana si combina-l cu 15 minute de alergare zilnica,cu viteza medie,pentru prevenire.

3 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Steper

| Maddu08 a răspuns:

Evita grasimile, bea multa apa. Genoflexiunile sunt foarte bune, e bine sa alergi, sa mergi cu rolele etc.
Uite aici un video care sper sa te ajute: http://www.youtube.com/watch?v=1syQHK3ycd4

Spor la eliminat celulita!:*
[Funda?:D]

| Denisuka01 a răspuns:

Cumpara relax and tone si ai scapat de problemale tale cu celulita sper ca te-am ajutat! astept fundita