| 4827 a întrebat:

Am tenul gras. Care este cea mai buna crema BB si de la ce firma?

Răspuns Câştigător
| thevampirediariesfever a răspuns:

Iti recomand BB Creamul de la Garnier, deoarece este poate singurul BB Cream aparut in trei variante : pentru tenul gras (este intr-un tub mai lung si scrie pe el cu rosu ceva ), in varianta normala si age-defense. Alege-l pe primul, este potrivit tenului tau. O zi buna!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

BB Creamul in general nu e pentru tenul gras deoarece el are rolul sa hidrateze pielea si sa-i ofere putina culoare.Stiu ca e la Garnier unul pentru ten gras dar nu cred ca ti-ar prinde bine.Mai bine folosesti un fond de ten matifiant sau mineral daca ai nevoie de o acoperire cat de cat. Tenul gras e pretentios...

| NesquikDuoSpecial a răspuns:

A)Garnier BB Cream pentru trenul Caraș; b)Ives Rocher BB Cream; O fundita puppy dog eyes Eu îl am pe al doilea, dar dacă ai tenul chiar foarte gras...Pfoai...straight face

| PouBlueGirl12 a răspuns:

Garnier! big grin