| Anddreeaaada11 a întrebat:

Am tenul gras si nu stiu ce sa fac pentru a nu`mi mai luci fata de la sebum. Ma puteti ajuta?
Si cum as putea scapa de semnele ramase de la cosuri?

7 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Foloseste produse de demachiere potrivite tenului gras si servetele matifiante. Pentru semnele ramase de la cosuri, foloseste spirt sau o crema de galbenele. In plus, spirtul mai usuca fata. Sper ca te-am ajutat!

| Estera123 a răspuns:

Si eu am tenul destul de gras si am inceput sa folosesc de vreo luna o crema de la Elmiplant cu nectar de gutie si vitamina E, pentru ten normal/mixt. Nu mi se mai ingrasa foarte rau tenul datorita acestei creme, si nici nu e foarte scumpa.
Pentru cosuri te sfatuiesc sa faci un tratament cosmetic, sau sa te duci de cateva ori la cosmetica sa iti faca anumite masti.

| Klews a răspuns:

Bineinteles ca te putem ajuta!
Cauta aceasta crema in armacie " Ascomicin' sau Asocilin. Aplic-o de ten timp de 2 saptamani si vei vedea rezultatele! Nu uita sa te speli pe fata cu apa putin fierbinte si cu sapunuri cremoase sau cu glicerina!

| oxxy05 a răspuns:

Buna! ..Pentru semnele ramase de la cosuri te sfatuiesc sa faci o vizita la dermatolog sa stii sigur ce trebuie folosit pentru timpul de semne care le ai tu. Am o prietena care a folosit nu stiu ce creme recomandate de alte persoane si degeaba, a mers la dermatolog si intr-o luna i-au disparut toate semnele. Daca nu incearca cu zineryt, poate merge si la tine, este destul de bun.

| oxxy05 a răspuns:

Pentru tenul gras foloseste suc de rosii. Aplica-l pe fata curata si lasa-l sa actioneze 30 minute. Am incercat si eu si a dat rezultate iar rosia este foarte buna si pentru detoxifiere happy

| Byuu_Byushu_1995 a răspuns:

Pai am avut si eu probleme cu petele ramase de la cosuri...si mi-am trecut cu Cutaden mergi la farmacie si cumpara`ti.E in jur de 10 lei.

| IrinaMica a răspuns:

Si eu am tenul f gras si de curand am gasit o solutie cat de cat ok happy mi-am pus argila in crema cu care ma dau dimineata. Am dizolvat cativa bulgarasi de argila in putina apa, cat sa se topeasca argila, ca si cum ti-ai face o masca de argila, si apoi am pus-o in crema si am amestecat bine. Daca e prea grosa crema apoi, mai pune niste apa si amesteca, de preferat sa fie apa minerala ca face f bine tenului. Si o sa vezi ce minune de ten mat o sa ai big grin Eu am 26 de ani si ma chinui cu tenul gras din adolescenta. Abia acum 1 luna mi-a trecut prin cap sa fac asta, o sa vezi ce rezultate o sa ai. O zi buna happy