| T30D0RA a întrebat:

Anticonceptionalele stopeaza acneea?

Răspuns Câştigător
Shin
| Shin a răspuns:

Anticonceptionalele actiuneaza si la nivel hormonal asupra corpului, deci unele ar putea sa aiba si acest rezultat, dar depinde de la persoana la persoana.
Numai bine, Shinwinking

9 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Unele(sunt speciale pentru cosuri si acnee)ia niste colege care inca sunt virgine si au scapat de cosuri! te duci la medicul de familie si iti spune el ce sa iei! e simplu!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In general, daca iei preparatul potrivit, o sa-ti apara ceva mai putine cosuri.

| JeSa a răspuns:

Depinde de organismul fiecăruia...la altele le dă "rezultat", la unele nu!

Abh
| Abh a răspuns:

Diane 35 e un anticonceptional care se da la femeile cu acnee.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Unele da. trebuie sa faci o vizita la medic pentru a-ti prescrie anticonceptionalele ce ti se potrivesc.

| hamsterx a răspuns:

In general da, depinde de organismul fiecaruia zic eu.

kratos
| kratos a răspuns:

Nu prea...

| SexyChick a răspuns:

Da tongue dar depinde si de organismul tau...

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu asa am auzit. dar aveam o colega la care nu a mers!