| Effyyyy a întrebat:

Are ceva daca ma spal maine?happy..Am auzit ca este sarbatoare;*Funda

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! teoretic da, e pacat sa faci "zoaie" pentru ca sunt Mosii de vara si se da de pomana celor trecuti innefiinta.dar fiecare face ce vrea.
O zi buna si frumoasa sa ai!

| Adrianetc a răspuns:

Poti sa te speli... poti face si curat daca este neaaparata nevoie, nu cred ca Dumnezeu s-ar supara. Isus a zis sa nu faci curat si sa speli pentru ca este o sarbatoare si sa te bucuri de ea, nu sa te imbeti si sa faci intoxicatie alimentara cum fac majoritatea oamenilor(zic in general, nu ma refer la tine ).

| Aesir a răspuns:

Te poti spala oricand nu te lua dupa astia mai batrani, ce e mai importanta igiena ta, sau superstitii ale oamenilor spalati pe creier cu nonsensuri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luni e sarbatoare, deci poti amana pe marti big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti va cadea parul daca te vei spala sau iti vei uda un pic parul :-s si nici baie nu ai voie sa faci ca o sa-ti bei apa in rai sau in iad. surprise
Oh doamne, si daca ai un kg de ulei ( par gras ) in cap ce faci? Stai nespalata, daca ai paduchi si afli asta duminica astepti pana luni sa ii impanzesti in toata casa? Astea nu mai sunt superstitii sunt deja aberatii oh go on.
Nu imi lua raspunsul in nume de rau happy.
Si sa-ti raspund direct : poti sa te speli si de Craciun si de Pastele Ateilor ca nu patesti nimic.

| SentimentalConsil a răspuns:

Dar nu o sa stai nespalata, strictul necesar

Răspuns utilizator avertizat
| Ioanamarijuana a răspuns:

Rusaliile

| Cristian_Belcescu_1986 a răspuns:

Nu are nimic daca te speli...important este sa nu speli happy