| Crs a întrebat:

As dori si eu sa imi dati exemple de cateva masti pentru fata facute in casa
- pentru cosuri (mi-au aparut cateva cosuri enervante pe frunte si vreau sa scap de ele)
- pentru punctele negre de pe nas
- si pentru hidratarea fetei
Multumesc! :*

10 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Pentru punctele negre : in fiecare dimineata spala-te cu malai, la mine au inceput sa mai dispara. Pentru cosuri : o masca cu miere si aloe vera. happy

Răspuns utilizator avertizat
| AdaIoana18 a răspuns:

Pt o masca eficienta facuta in casa eu iti recomand sa incerci un amestec dintr-un galbenus si zeama de la o lamaie dupa ce intinzi acest amestec pe ten il lasi sa actioneze timp de 20 min, dupa care clatesti cu apa calduta. Te pupkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi fac de o data pe saptamana desi nu am cosuri dar imi curata fata foarte binehappyulei de masline extravirgin e recomandat, miere si zahar(jumate de ceasca ulei, o ceasca miere si o ceasca zahar)se poate pastra mult timp cam 1-2 luni dar nu in frigiderhappysi e recomandat de 2-3 pe saptamana apoi o singura datahappy. Dupa ce tii masca cam 20 min pe fata te speli cu apa calduta apoi folosesti o crema hidratantahappy

| LaMLaMlaMa a răspuns:

Pentru puncte negre ia-ți nivea.pentru cosuri trebuie sa astepti sa se duca. mi-s-a intamplat si mie. dureaza maxim 3 zile.acum sunt intr-o perioada plina de cosuri.imi ies 50 de cosuri pe nas.eram odata la aeroport si in pasaport nu aveam niciun cos.asa.si mi-a aparut unul mijlociu pe nas. dar am scapat cu bine.am ajuns in tara dorita si tot il aveam si mi-a trecut in 3 zile incearca.

| gabitsa a răspuns:

Eu in fiecare storc o felie de lamaie pe un servetel demachiant si ma dau pe fata. Usuca cosurile thinking

| andruca a răspuns:

Eu aplic, de 2-3 ori pe saptamana masca cu pudra de argila, pentru tratamente cosmetice, luata de la plafar(1 leu plicul). Folosesti numai vase din sticla si o spatula sau betisor din lemn, cu care uniformizezi cand amesteci. Pui praful de argila in vas, adaugi apa(de preferat apa, cand vine vorba de cosuri)/suc de fructe/lapte(pentru hidratare) pana devine o pasta si aplici pe fata. O lasi sa actioneze 20-30 de min si folosesti de 2-3 ori/saptamana! Poti sa aplici apoi, o crema hidratanta. Succes!