| anonim_4396 a întrebat:

As putea face ceva cu unghiile mele pentru ca le tot las de mult timp sa creasca si sunt tot moi si se rup repede ce sa faccrying kiss?

Răspuns Câştigător
| Orannginna a răspuns:

In primul rand nu le mai taia cu unghiera atunci cand o faci. Taie'le cu foarfecuta si pileste'le cu ***. Apoi, ai grija sa le ai mereu date cu oja ori lac. Acetona mananca foarte mult unghia, nu prea ai ce face in privinta asta, decat sa-ti iei acetona pe baza de citrice de la farmacie. Atunci cand iti cureti unghiile de lac/oja, inainte sa le faci din nou tine'le 15-20 de min intr'un bol cu apa unde ai stors lamaie. Si, daca vrei, pe sub oja, lac intaritor. Si merge. happy

12 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

D33d33 n-am nimic numa ce mi-am facut analizele si sunt sanatoasa tunhappy

| Orannginna a răspuns:

Aaa...si evita oja sidefata, am citit ca si sideful mananca unghia.

| Bogdana a răspuns:

Asa mi se intampla si mie.lipsa de calciu.incearca vitamina D.winking

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Ai putea renunta la oja pentru o vreme.
Sau poate fi o problema de sanatate. sad
Intraba un specialist.

| Rallu_3508 a răspuns:

Cumpara de la farmacie tablete de calciu, apoi dizolva-le in apa si tine unghiile in acea apa cateva minute. Efectele se vad.Chiar am incercat si eu.
Daca nu merge incearca cu ulei de ricin.Este bun pentru orice.

| κίllą a răspuns:

Stiu sentimentul crying

| MaRRiaN a răspuns:

Calciu... sau tratament pentru unghii

| motzata a răspuns:

Inmoaiele in ulei incins doar unghiile nu si degetelebig grin functioneaza sa stiiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm bagale in bicarbonat de sodiu.
Sau...cumpara tratamente petru unghiiwinking ...intaritoare (sau ceva de genu ).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Masează unghiile, seara, timp de minim 2 luni de zile cu ulei de ricin. Laşi să acţioneze minim 30 de minute.
De asemenea, evită contactul cu detergenţii duri, clor, etc.
În această perioadă evită să dai cu ojă sau lac de unghii, şi dacă o faci, îndepărtarea ei să fie făcută cu dizolvant de unghii (free, să nu conţină acetonă, distruge matriţa unghială), lac întăritor de unghii pe bază de calciu (se găseşte la farmacie).
Pa, pa.

| maia_4240 a răspuns:

e usor daca... isti place si esti reprezentanta sau iti place revista avon in fiecare serie au intaritor si gel cu care iti dai sa iti creasca unghiile daca nu iti place gasesti la farmacii de regula cele mai bune intrebi de intaritor pentru unghii exista... esta un gel mic roz l-am folosit dar in schimb daca nu te ajuta inseamna lipsa de calciu

| bella_5879 a răspuns:

Eu am incercat altceva...
extensiile (unghiile false)cu gel.
poate nu e cea mai buna solutie insa eu de un an de zile sunt dependenta de ele...
acum bineinteles mi-au crescut si nu mai am extensiile, sunt doat unghiutzele mele cu gel...big grin