| anonim_4396 a întrebat:

As putea folosi Pudra Compacta Final Touch si Fondul de Ten Fresh Face de la Avon in cazul in care am tenul gras? Adica matifiaza bine tenul? :-s Daca le-ati folosit, cum vi s-au parut? big grin

1 răspuns:
| AikkoxD a răspuns:

Dacă ai tenul gras, ai putea folosi zeamă de portocală sau soluţii astringente. Îţi curăţă bine porii şi nu o să-l mai ai aşa gras.
Cât despre pudră şi fond de ten, nu am folosit eu, dar am văzut la alţii şi da, poţi să le foloseşti. Dar nu aplica o tonă de pudră. Dacă foloseşti fondul de ten pe toată faţa, aplici pudra cu o pensulă mare, nu cu bureţelul că o să se vadă ca o mască.