| qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm123456789 a întrebat:

As vrea sa imi deschid natural parul cu una-doua nuante. M-am uitat pe net si am descoperit metoda cu ceai de musetel si suc de lamaie, ati incercat? Ati fost multumite de rezultat? Ma puteti ajuta cu alte metode mai eficiente? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Nu tot ce se spune pe internet este adevărat. N-ai cum să-ţi deschizi părul decât prin decolorare, şi apoi să-l vopseşti în nuanţa dorită. Dar sunt sigură că n-ai experienţă şi răbdare, iar la salon mai mult ca sigur nu te duci, că e scump.
Sunt diverse metode, cu ceai de muşeţel, zeamă de lămâie, miere care "cică" îţi deschid părul, dar nu-i adevărat. Abia după 1-2 luni de folosire îţi dau doar nişte reflexii aurii, asta în cazul în care eşti deja blondă.

| LittleLuciane a răspuns:

Eu am parul saten deschis si m-am facut cu musetel si cu lamaie dar nici un rezultat asa ca m-am decolorat la par incearca si tu vezi ce rezultate ai

| Kim002 a răspuns:

Degeaba incerci si ceaiul de musetel si sucul de lamaie, le-am incercat pe ambele si nu am vazut nici un rezultat in afara de stralucirea parului... si daca iti trece prin cap sa te faci cu apa oxigenata nu are rost pentru ca iti cade parul dupa ( am incercat )