| lollopop a întrebat:

As vrea sa incep sa slabesc...Nu foarte mult.
Ati putea sa-mi dati niste idei, cam ce ar trebui sa mananc pentru a slabi?
Si pentru cat timp?
As vrea sa fie ceva mai rapid.big grin

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cel mai simplu este sa iti dau link-ul asta: http://www.mypyramid.gov/
Vezi aici ca la baza piramidei alimentatiei este activitatea fizica, dar si restul este foarte interesant. Daca vrei, iti fac si un rezumat. :D

| Maya. a răspuns:

1.Renunta la paine.2.Supe,compoturi,de 2 ori pe saptamana piept de pui. 3. Fara orice alte grasimi sau alimente care contin o gramada de calorii. 4. sport cat cuprinde.trezeste`te frt de dimineata si alearga prin parc. Abdomene etc.tot ce tine de sport.Succes si sper sa reusesti:*!

| Alecsanndraa a răspuns:

Pentru ca e vara iti recomand sa inlocuiesti o masa cu pepene verde...pepenele are 95% apa ...deci apa te ajuta sa slabesti si + de asta nu este foarte scump
succes!

| cristiannn_8836 a răspuns:

Metoda 1.(recomandata de "specialisti")-
- Ora 8:00 – 1 cafea.
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba
Se slabeste 1 kg/zi.
Metoda 2 recomandata de mine-alergare usoara, 2 km in fiecare seara+plus 3 serii de abdomene a cate 30, adica intr-o seara alergi, in alta faci abdomene, 5 zile /saptamana.

| rebecca_9144 a răspuns:

Incearca sa nu mananci seara... funda?big grin>M

| rilu a răspuns:

Ai putea tine o dieta cu fructe si legume dar sa ai grija sa ma naci si alte lucruri fara grasimi

| lil_2808 a răspuns:

Pai si eu am inceput de azi cura de slabit "Balerina" adica cea care ti-a scris`o cristannn. am citit si cica da rezultate. Bafta multa:*:*
puup

| flyleaf22 a răspuns:

Daca bei un pahar de apa inainte de fiecare masa, intr-un an pierzi 5 kg. si nu e mit sau vrajeala, e fact happy si e mult mai bine decat sa iti strici metabolismul cu diete stricte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai? Ce greutate ai? In principiu sport zilnic 2-3 ore + abtinere de la mancare seara. Sau daca esti f gras(a) operatie de micsorare a stomacului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evita pe cat posibil produsele fast-food, mezelurile, dulciurile, chips-urile, nucile, alunele fisticul etc, bea mai multa apa(cel putin 2 l zilnic)si consuma in special fructe, legume, supe, lactate.Incearca sa bei cate un pahar de apa inainte si dupa masa(apa dizolva sucul gastric; mancarea se va digera mai greu si senzatia de foame va intarzia sa apara)si mananca incet. Fa asta pana la sfarsitul verii(odata cu racirea vremii, vei avea nevoie de mai multa energie si va trebui sa mananci mai diversificat). Pentru rezultate bune intr-un timp mai scurt, incearca sa alergi zilnic 20 minute cu viteza medie sau poti practica inotul, daca se iveste ocazia.Succes.

| Raul2109 a răspuns:

Mananci mai putin, si faci abdomene...
Faci cate 3-4 serii de cate 50 de abdomene in fiecare zi...