| NowForYou000 a întrebat:

As vrea sa ma tund si sa imi fac un breton emo. Daca as merge la o frizerie mi l-ar face cum vreau sau doar la un salon mi l-ar putea face. Cat m-ar costa?

3 răspunsuri:
| Catti a răspuns:

Depinde de coafor.
La o frizerie/ un coafor de cartier undeva pana in 30 de lei.
La ceva mai dichisit, te poate duce si la 80 de lei.
Si da, coafeza iti poate face exact ceea ce iti doresti. Încearcă sa gasesti pe net o poza cu ceea ce iti doresti ca sa-i fie mai usor sa înțeleaga, astfel sa eviti o tunsoare pe care nu ti-o doresti.

| Holy2010 a răspuns:

Intre 20 si 150ron in functie de oras si salon. Sfatul meu e sa nu te duci la un coafor de cartier unde stiu sa faca doar sarmalute in capul babelor. Daca vrei ceva modern mergi la salon.

| Jimtheghost a răspuns:

Mergi la un salon profesionist. Incearca sa cauti coafura pe care o vrei, dar incearca sa o gasesti din toate unghiurile posibile (fata, spate, lateral) ca persoana care o sa se ocupe de tine sa stie ce vrei. Trebuie sa mai tii cont si de forma fetei, pentru ca tunsoarea trebuie sa ti se potriveasca, de aceea salonul e cea mai buna alegere, chiar daca o sa scoti ceva mai mult din buzunar.