| silvia_6803 a întrebat:

As vrea sa ma vopsesc si nu stiu ce culoare sa ma fac... si de accea vreau sa va cer parerea. am tenul inchis eu masliniu asa si ochii caprui si sparncenele negre. mentionez ca nu m-am vopsit niciodata pana acum. astept raspunsurile voastre va multumesc

5 răspunsuri:
| Mina a răspuns:

Ai patru optiuni: 1, 2 tonuri mai inchis, 1, 2 tonuri mai deschis decat culoarea naturala a parului tau. Eu as opta pentru mai inchis, pentru ca ai sprancenele negre si ten masliniu. Sigur iti va sta bine.

| liongirl a răspuns:

Buna!`Cred ca cel mai potrivit ar fi un castaniu...nu te gandi la blod sau roscat, rosu sau brunet pentru ca ar trebui sa ai tenul mai alb pentru a te vopsi in aceste culori, iar castaniul cred ca ti-ar veni cel mai bine!`
Sper ca te-am ajutat!`winking

| Vee a răspuns:

Daca ai tenul cald [inchis], opteaza pentru nuantele aurii, precum caramel sau bronz, intr-un ton mai inchis decat pielea ta. Evita parul brunet, nu ti se potriveste.

| ani63 a răspuns:

Draga Silvia, eu ti-as sugera sa nu te vosesti pentru ca iti distrugi parul...
eu asa am patit si de atunci i-mi cade parul si sunt nevoita sa ma tund scurt de tot ...nu mai am par dar daca neaparat doresti foloseste o vopsea tip nuantator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Violet.