| Sorinaaa97 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu pasi pe care trebuie ca sa ii fac pentru a pune gel pe unghia naturala, dar nu luasi de pe net. Tin sa precizez ca am geluri de la Miley, am un gel alb si unul roz de la Sina, top coat`ul si primer-ul. Si as vrea sa stiu si de ce imi cad dupa 2 zile dupa ce le-am pus.

1 răspuns:
| Piculist_Mihaela_1994 a răspuns:

Este vorba de abraziune.
1.foloseste o pila fina ca să faci întreaga suprafață a unghiei abraziva(un pic aspra)
2.Foloseste acetona obișnuită ca să înlături orice fel de ulei natural
3. aplica primer-ul și usucal în lampa uv
4. aplica gelul și usucal în lampa
5. daca nu ai gel de finisare, folosește o un lac de unghii normal (mai de calitate) *poate sa fie și colorat, după preferințe. Nu necesita uscare în lampa, culoarea va rezista atâta timp cât gelul va rezista