| zanaa a întrebat:

Astazi am fost si eu la solar, a fost prima mea sedinta si am stat 7 minute, eu voiam 10 dar acea fata de acolo a spus ca nu este bine, cand am ajuns acasa dupa cateva ore a inceput sa mi se inroseasca pielea, si ma mananca putin, este normal? si in cat timp imi v-a trecea roseala? pe urma pielea o sa ramana neagra? si pot joi sa ma duc iar pentru 10 minute?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ti s-a spus ca e prea mult 10 minute, si te ai mai si inrosit de ce insisti? vrei sa te arzi, sa faci cancer?

| Flaviia16 a răspuns:

O sa treaca roseata si o sa ti se inchida putin piele happy parerea mea e ca nu e bine sa mai mergi, cel mai bine te bronzezi natural ca sa eviti alte complicatii

| MadaSweet18 a răspuns:

La prima sedinta ar fi trebuit sa stai 3-4 minute pentru a se obisnui pielea, este normal sa se inroseasca pielea dar trece in maxim o zi si dupa aceea se va inchide la culoare.Eu zic sa nu exagerezi cu solarul ce nu e foarte bun, ar fi bine sa te duci o data pe saptamana.

| cosminpanait6 a răspuns:

Este normal iti va trece dupa 5-6 zile. te mai poti duce

| 7uPCR7 a răspuns:

Eu zic sa consulti un medic!

| Issa20sb a răspuns:

Hmmm stai linistita e normal ai stat prea mult din prima sedinta da nu e nimic, trebuia sa stai 1 data 3 minunte ineinteles daca ai tenul deschis, a 2-a 6 minute a 3-a 6 minunte dupa, poti trece la 9 minute, 12 minute, dupa ce tii se obisnuieste pielea, si bineinteles sa nu mergi o zii dupa alta, pielea trebuie sa respire. Foloseste crema nuantatoare acceleratoare pentru bronz tongue