| electriz a întrebat:

Auziti vreau si eu o solutie cum sa scap de cosuri si puncte negre! Am 12 ani...Nu vreau raspunsul " Foloseste pasta de dinti"! funda big grin

9 răspunsuri:
| deea1919 a răspuns:

Zineryt sau daca vrei un ceva natural incearca masca din miere de albine. Aplica un strat subtire de miere de albine pe fata si lasa 15 min si apoi spala-te.

| Geoxu a răspuns:

Du-te la un dermatolog si o sa iti dea tratament, crede-ma. daca te tii de el se vad schimbarile. Bafta! Funda?!batting eyelashes

| denisab2 a răspuns:

Incearca cu infuzie de ceai de musetel...adica fierbi ceaiul si iti pui capul deasupra ibricului si te acoperi cu un prosop, o sa fie cam greu de suportat caldura dar functioneaza pentru ca iti deschide porii...iar apoi de speli pe maini si iti scoti punctele negre, fara sa iti ramana urme

| lazio9 a răspuns:

Da si infuzia de musetel poate ajuta mult...foloseste galbenusul de ou pe post de sapun,spuma,il pastrezi intr-o cutituta in frigider si te speli de mai multe ori cu acel galbenus, cu apa calduta pana pielea scartaie si ramane perfect curata, incearca macar 4-5 zile apoi mai vorbim...succes

| floryynnel a răspuns:

Si eu am, practic asta e varsta, o sa tot iti apara(mai ales daca esti baiat) eu folosesc Zineryt, Skinoren, si eu sapun special(nu mai stiu cum ii zice). Deci, Zinerytu si Skinorenu(nu el dau pe amandoua odata) mai intai imi deschid porii( de obicei cu apa calda) Stau ctv min cu solutia pe fata( Daca dai cu Zineryt sa ai grija sa nu pui limba ca este amara/ iar daca folosesti skinoren, o sa te usture dar trebuie sa rezisti) de obicei stau cu crema 2-5min, dupa care cu apa rece ca sa inchid porii. Pt a avea fata mai fina, fa un fel de masca cu zat(resturile de la cafea facut la ibric) cu care stau 1-2-3 min dupa care iar dau cu apa rece. Eu asa folosesc de obicei, sa ai sa te speli des pe fata si pe maini. Succes! eu am 14, si cred ca tot o sa am, asta e perioada lor

| M.G.R a răspuns:

Era o crema cu extract de aloe vera

| nattyC_6241 a răspuns:

12 ani este o perioada cam dificila, chiar daca pe moment scapi de ele, or sa apara din nou pentru ca esti in perioada de pubertate

| Mihai_5416 a răspuns:

Si eu am problema asta.Am auzit ca sexul e o solutie dar ai 12anilaughing
Date si tu cu niste creme iar pentru pct negre du-te la coafor eu acol mi le scotwinking FUNDA?big grin

| daianabelle a răspuns:

Iti dau eu cateva solutii 1pasta de dinti pe cosuri 2crema si 3urina ta dar cea mai buna e urinabig grin