| xenotomix a întrebat:

Aveti vreo metoda buna pentru a scapa de cosuri,in afara de creme si pasta de dinti(am auzit de asta, nu merge)?

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Dermatologul.

| ellutza a răspuns:

Cu produse Clerasil si o alimentatie echilibrata, fara prajeli, ciocolata si alte dulciuri, fara condimente.

| RAY a răspuns:

Argila,mierea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sapunul protex cel albastru ajuta foarte mult, dar usuca pielea.

| Captoresque a răspuns:

Pasta de dinți se folosește pentru a nu se suprainfecta zona afectată.

Eu recomand o vizită la un dermatolog. Principalele cauze de apariție ale acneei (lăsând la o parte cea de la pubertate) sunt o infecție bacteriană sau sindromul ovarelor polichistice la sexul feminin.

| Katoky a răspuns:

Buna!
La mine a mers asta:
http://youtu.be/-CU0kIvMq8E
Te pup!
Funda?

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre toate rutinele de ingrijire a tenului, ca sa nu mai ai cosuri

http://mariabeautytips.wordpress.com/2013/10/27/129/

| alina84 a răspuns:

Mastile cu argila sunt f. bune pentru a trata cosurile si punctele negre. De asemenea, pentru a usca cosurile/ranile uleiul de tamanu (http://goo.gl/kwTq07) este excelent. In 2-3 zile se cicatrizeaza. Este anti-inflamator si antiseptic, de asemenea. Trebuie sa ai si o alimentatie adecvata (fara grasimi, produse cu conservanti, ciocolata).

| Filip_Marinela-simona_1996 a răspuns:

Spala-te pe fata. laughing

| laurica2003 a răspuns:

Lasa - le sa se usuce natural! Si nu le sparge ca se vor inmulti!