| dydybla a întrebat:

Buna, acum o săptămână mi-am dat din greșeală la ora de pictura acuarela neagra pe niște pantaloni albaștrii foarte deschis, aproape alb.Mi i-a spălat mama la mașina de spălat dar inca se vad niste stropi de culoare destul de tare având în vedere că pantalonii îs aproape albi și culoarea acuarelei ii negru. știți cum as putea sa scot petele alea fara sa stric pantaloni sau ceva? urgent va rog.dau fundiță crying

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Partea patata trebuie inmuiata in apa timp mai indelungat si clatit (si eventual spalat frecat) cu mana de cateva ori, pana ce se dizolva complet vopseaua din material. Poate dura chiar si o zi sau peste, in finctie cu ce chimicale a intrat in contact.

| GoldenZenith a răspuns:

Ai incercat sa pui Vanish și sa lași la inmuiat?