| TDGMeebu a întrebat:

Ajutati'ma va rog! De revelion vom pleca la statiunea Venus si vom face carnaval si nu stiu cu ce sa ma costumez. Voi fi cu parintii asa ca nu vreau idei... nu stiu cum sa spun: nebune. Ma gandeam sa ma costumez intr'o printesa pentru ca am o rochie bej. Dar vom sta afara asa ca va fi foarte frig. Eu una sunt rapperitza si ma gandeam sa ma imbrac rap dar tot nu este o costumatie de carnaval din punctul meu de vedere. Deci ca sa fiu ma exacta : Nu stiu cu ce sa ma costumez. happy Va rog idei multe si pe care le pot procura cat de repede cu putinta. Adica sa combin ceva ce am. Multumesc mult! kiss AAA si sa nu uit. Daca imi dati idei va rog spuneti'mi si cum sa ma machez fara : tus, rimel, creion. Doar fardul de pleoape, gloss'ul si pudra avand in vedere ca am par saten si ochi caprui-verzui. Daca nu puteti sa ma ajutati la costume macar spuneti'mi cum sa ma machez cand de decent posibil adica la scoala etc.

Răspuns Câştigător
| razvanutzu a răspuns:

Ce zici de "printesa zoombie" e o idee trasnethee hee te faci la ochi cu mai mult gri pe ploape iti dai cu rimel si iti faci tenul albhappy
sau nu stiu "aurolac(a)" blugi rupti tricou sfasiat geaca groasa si urata veche demodata cat despre machiaj namol laughing si pune`ti pisica sa te zgarie putin pe fata laughing a si arunca`te cu hainele pe jos si rostogoleste`te ca sa fie mai tare costumulhee hee
alte idei thinking
pai nu stiu : michael jacson happy ma rog incerci sa iti ascunzi sanii si peruca ondulata si palarie alba si manusa alba pe mana stanga si costum de MJ gasesti ca sunt atatea combinatii oh go on cat despre machiaj ten alb si ochi mai gei dar sa nu fie prea intins griul adica sa fie machiajul mai de zombie ca acum MJ e cam zombiehee heealta idee thinking
ce zici de o balerina thinking te imbraci cu colanti si o rochita alba la care fustita sa aive valonase d`alea sau cum s`or chema ca nu stiu cigur thinking o alta idee ar fi in "drac" adica niste colanti negri si o fusta rosie scurta ca de balerina (dar sa fie rosie) si un corsett tot rosu si eventual o furca de gratarhee hee alta idee... pff... vrajitoare happy dar nu stiu ce sa iti zic despre costumatiehee hee gasesti tuoh go on
si cam atat ca e deja prea mult laughing

succeswinking

9 răspunsuri:
| TDGMeebu explică:

Buna! Multumesc pentru ca m'ati ajutat, dar in timp ce`mi faceam ordine in dulap am gasit un body roz si un fel de bluza de trening scurta pana sub sani neagra cu putin roz si m`am decis sa ma fac emo.rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor. La par am esuat dar a aratat destul de bine.happy La ochi m-am facut tot negru cu roz.laughing Pe drum am oprit la un magazin de costume de carnaval asa ca mi-am luat si de acolo o cravata alb-negru cu cranii.rolling on the floor. Asa ca am fost cea mai tare si cea mai ingenioasa. rolling on the floor). Multumesc oricum. Data viitoare va promit ca o sa ma costumez cum mi-ati spus. kiss

| georgiana37 a răspuns:

Ar trebui sa te imbraci cu o rochita mai larga de o culoare un pic inchisa si ca incaltaminte stii ca sunt un fel de ghetute cu toc stil adidas cu o culoare asemanatoare rochitzei. nu este necesara o poseta...groaznic. la machiaj nu ma pricep deloc la acest stil rapp. si in legatura cu rochita asta include doar daca ai acest fel de rochita in acest gen... e valabil si pentru ghetutze. sper sa iti fie de ajutor raspunsul meu. daca e plz sa imi arati si mie tinuta pe care ai ales'o

| mamarutza1 a răspuns:

Pai... te poti costuma intr-o rochie roz daca ai si un coif mare si ascutit din care sa iasa o bucata de matase roz...coiful acela il poti confectiona si tu si te poti machia cu un mov sub sprancene si pe ploape cu un roz aprins!winking aa si poate un rimel de culoare argintie

| BuBuLyNa a răspuns:

La scoala te dai cu putin fond de ten si pe pleoape cu un albastru sau un roz dar nu sa iesi in evidenta.
Asa sa lasam scoala sa ne ocupam de costum.
Poti sa te faci vrajitoare iti trebuie cam asa:
-o matura luat de la mama (aia cu care matura sau una mai veche)
-o palarie mare neagra sau mov, daca nu ai ia de la librarie o cola colorata negru sau mov si fatio ca un con(de la mate)
-o rochie lunga neagra sau o culoare inchisa cu o esarfa lasata pe umeri
-in picioare niste opincute sau ceva cu toc dar tocul mai micut5-7-10 dar tot o culoare inchisa
-parul e ca sa til lasi liper sa nu til prinzi
-si in maine niste manusi daca ai negre daca nu merge si farawinking
-iar cu machiajul eu zic pe pleoape sa te dai cu negru si in rest putin cu fond de ten si sa nu uitam rimelul
O sa fii cea mai frumoasa kiss

| adelina_7242 a răspuns:

De imbracat poti sa iti iei o fusta si o camasuta.De machiat, la ochi cu un albastru deschis si un ruj rosu sau pur si simplu cu strugurina care si coloreaza.

| ♥•♂♀♪¶§↑↓→←∟↔▲▼♣♠ a răspuns:

Princes_barby2001. iti voi arata un site si poate iti va da idei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu prea stiu. poti sa te imbarci in printesa cum ai zis si pozi sa iti ei o jacheta mai groasa tot bej, dk te imbraci in richia aceea bej iti trebuie un machiaj mai vizibil dar decent cum ai zis si tu, machiajul pozte fi un mos mai desschis si putin mov inchis.big grinbig grin.eu sper sa iti fie de folos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici un site cu specific ce te poate ajuta
http://www.jokeshop.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma si eu la fel sunt ca tine pe 22 decembrie plec la un carnaval si nu stiu cu ce sa ma imbrac va rog va rog sa-mi dati o idee o sa mai intru si o sa ma uit as vrea sa fie mai emoo