| kpoplover21 a întrebat:

am 14 ani si parul saten inchis. Vreau sa'mi vopsesc parul blond dar nu sa folesesc vopsea cu amoniac sau alte chimicale sau nuantator.
Stuti cu ce il pot face blond NATURAL? puppy dog eyes
HELPPPP!
Dau fundita! Multumesc.

4 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut! S-o crezi tu.Ai parul prea inchis ca sa iasa blond cu lamaie sau apa oxigenata(care e tot chimical, deci afecteaza). Exista pe piata vopsele de par fara amoniac:Garnier, Palette, L'Oreal.De ce "alergi" dupa blond de la 14 ani? Iti recomand sa folosesti vopsea/nuantator cat mai tarziu pentru ca trebuie sa te tii de "sportul" asta.Radacinile crescute vizibil sunt jenibile si mai rau te vei face de ras si vei vrea sa-l tunzi si va fi foarte scurt.Iti place ce descriu?"Problema" trebuie gandita.Stiu ca parul creste, dar daca nu-ti iese ce vrei?

| Okkultist a răspuns:

In primul rand sa nu incerci apa oxigenata, vei avea un par ca sarma si iti afecteaza inclusiv radacina. Natural il poti deschide cu zeama de lamaie, storici o lamaie, doua si iti dai pe par, stai la soare cat mai mult, 6-7 ore si vei vedea diferenta. Sau ceai de musetel. Mai bine le poti amesteca. Lamaia iti va face parul tare cat timp este aplicata dupa il vei avea muale si frumos. Sau... hena, dar acolo nu e vorba de blond. Altceva nu are ce sa fie. Nuantatorul e mai ok ca vopseaua. Multa sanatate!

| Finetti1313 a răspuns:

O prietena l-a mai deschis la culoare cu apa oxigenata. Am vrut si eu sa incerc. Diferenta de nuante nu este asa de mare si am auzit ca afecteaza parul. Mai informeaza-te inainte sa incerci. Sper ca am putut sa te ajut. happy