| ComicGirl a întrebat:

Bunahappy
Am auzit ca ti se inchide parul daca te speli cu frunze de nuc sau ceva de genul. dar cum se face? ce trebuie sa fac cu frunzele alea?big grin

Răspuns Câştigător
| Ioana1984 a răspuns:

Da asa e dar sa nu te astepti sa se inchida sa se faca parul negru.Iei frunzele de nuc, si le fierbi.Cand au dat un clocot bun, vreo 10 minute, inchizi, scoti frunzele, si cand e calduta apa ti-o dai pe cap. Te speli cu sampon, te clatesti, nu mai pun balsam.Cand nu mai ai spuma pe par, torni apa asta calduta, si atat nu mai dai cu apa de la robinet.Asta e tot.Mult succes.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Le fierbi până obții o zeamă de culoare închisă. După ce te-ai spălat și clătit de șampon te dai cu el.
Apoi îl lași liber să se usuce.
Pa, pa.

| Sapphire a răspuns:

Funzele de nuc iti intaresc radacinile parului si ii da acestuia reflexe aramii dupa mai multe spalari, desigur.

| sίмρℓε☻кι∂a a răspuns:

Heii`!
Frunzele de nuc iti "intareste" parul si iti da o culoare aramie-roscata.
Poti sa incerti dar sa nu`ti iese roscat`...depinde ce culoare vrei`winking.

Paa`

| alleyy a răspuns:

Găseşte un nuc bătrân, matur şi culege o pungă de frunze, le pui în oală şi le dai un clocot sau două, laşi la răcit şi după ce îţi speli părul, te clăteşti cu apa de frunze de nuc amestecată cu puţin oţet. Dacă eşti blondă mai bine îţi faci infuziede muşeţel dar dacă ai părul castaniu e bună infuzia de frunze de nuc.

| ionutt a răspuns:

E o prostie laughing eu sunt de la tara si stiu ce vorbescwinking mai sanatoasa decat frunzele alea de nuc este soda caustica laughing. acum vb serios. nu iti da cu tot ce auzi in cap, la fel am facut si eu cu sarea de lamaie pe dinti sad