| iuliazh a întrebat:

Buna! Am dat o comanda de 16 articole de pe shein pe data de 16, iar azi mi-a aparut la track(status),, package is in accelerated transit, please be patient". Înseamnă că s-a oprit și nu-mi mai vine?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pachetul este in tranzit accelerat, fiti vigilent!
Deci, fii atenta: pachetul poate sosi MAI REPEDE.

| iuliazh explică (pentru Bula):

Mulțumesc frumos!

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca nu cunosti limba engleză.

| iuliazh explică (pentru darrio2007):

Stați liniștit că cunosc limba, înseamnă tranzit accelerat, însă pe mine accelerat m-a dus cu gandul la încetinit? își poate da seama oricine la traducere, deoarece se aseamănă cu cea din lb romana, eu am gandit prost

| iuliazh explică (pentru iuliazh):

Am pus un emoji de ras si s-a transformat în,,?"

| Simpatic a răspuns (pentru darrio2007):

Domnule darrio, sa-mi explici si mie cum faci de dai majoritatii userilor peste nas (n.r. prin raspunsuri acide) dar nimeni nu te jigneste, cand fac eu asta primesc jigniri, iar stilul meu si al dv. este oarecum identicwinking
deci ce se intampla in cazul meu? peste ce fel de persoane dau eu?
laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru iuliazh):

Nu inteleg de ce ai inteles accelerat dar te-ai dus cu gandul la incetinit.
Si nu se aseamana cu limba romana, fiind in engleza.

| iuliazh explică (pentru darrio2007):

Pur și simplu așa m-a dus gandul, eu am întrebat ca să mă lămurească cineva, nu să mă tachineze, dacă nu sunteți în stare să ajutați, nu mai folosiți aplicația.

| darrio2007 a răspuns (pentru iuliazh):

Este un forum, nu o aplicatie, pe care sunt de 14 ani.
Ca sa fii ajutat, trebuie sa fii explicit in postare. Ti-am raspuns clar, ai probleme cu limba engleza.
O seară plăcută!

| iuliazh explică (pentru darrio2007):

Mai bine îmi spuneați că am probleme cu înțelegerea cuvintelor, eu n am înțeles cuvântul, traducerea am știut o. O seară bună!

| Simpatic a răspuns (pentru iuliazh):

Nu va certati dragi useri, mai bine sa ne veselimwinking

| iuliazh explică (pentru Simpatic):

Eu nu ma certam, doar clarificam, nu am de ce sa ma cert

| Simpatic a răspuns (pentru iuliazh):

Stiu ca nu va certati, am zis asa la un mod mai exagerat
foarte bine ca va intelegeti
mi-am dat seama ca esti fata, asta pentru ca baietii (baieti nu barbati!) par smardoi pe net, daca faci o gluma imediat sar in sus si incep apoi cu remarci si prostii

| iuliazh explică (pentru Simpatic):

Da, exact, oricum se observă și la nume, unii nu au, dar e ok

| dullcat a răspuns:

Inseamna ca ti-a comandat niste haine de care te vei plictisi in cateva saptamani maxim.Nu pot sa inteleg ce este asa de atragator la acest magazin...

| iuliazh explică (pentru dullcat):

Eu mi le am comandat, si nu, nu ma plictisesc, mi le am comandat pe propriul gust si le voi purta cat voi crede eu, și nu înțeleg ce treaba are răspunsul tau cu ce am întrebat eu...

| dullcat a răspuns (pentru iuliazh):

Eram curioasa fiindca lunar sunt intrebari despre acest magazin, deci inseamna ca e extrem de popular, ceea ce in fond este foarte trist, cand afli dedesubturile din spatele afacerii.