| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma, am ramas fara laptop, am mare nevoie de un laptop nou, nu ma intereseaza cat dati pentru un laptop.

50 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei o donatie sau ce anume? Nu meriti.
https://www.tpu.ro/......m-stricat/

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Tu daca erai in locul meu, tu ce ai face?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-aș tine in frâu nervii. Cand iti vei cumpăra ceva din banii munciti de tine, atunci sa trântesti si să bușești.
Poate vei vedea cat de greu se obtin banii in ziua de azi.

| RAY a răspuns (pentru darrio2007):

Nu vrei să mă ajuți să trăiesc virtual? Noul oculus 3 la 3500 de lei îmi împlinește ( mi ar împlini ) toate visele

| darrio2007 a răspuns (pentru RAY):

De ce imi raspunzi mie?

| RAY a răspuns (pentru darrio2007):

Glumeam mann

| darrio2007 a răspuns (pentru RAY):

Ooops!

| Simpatic a răspuns:

Pai si vrei sa iti doneze cineva laptop?
Invata sa apreciezi lucrurile mai ales cand nu le-ai muncit si esti prea mic ca sa castigi bani
Daca spargi la nervi lucruri atunci resemeneaza-te ca nu vei primi prea curand altul
Pustilor invatati sa apreciati lucrurile, parintii vostri (Cei care nu sunt milionari in euro) muncesc din greu sa va cumpere voua deviceuri

| RAY a răspuns:

Și eu am nevoie de un laptop nou de gaming, un s23, vr oculus 3, nici pe mine nu mă interesează cat dați pe ele dau puteți da direct banii prin IBAN, revolut, ing, nu fiți zgârciți mă.

| RAY a răspuns:

Fatamuntilor are dreptate, ce ne am face daca nu ați strica lucrurile, noi electroniști?

| Violleta2022 a răspuns:

Pana cand ajungi la facultate, nu ai nevoie deloc de laptop, ca joculetele se pot face pe un PC second hand la anisorii tai, ori afara, pe strada cu mingea.

| Violleta2022 a răspuns:

La 13 anisori nu ai voie cu laptop, esti prea mic si-l spargi, cum ai facut cu celalat.

La varsta asta este mai importanta scoala si joaca afara, cu mingea, fara scule profesionale de inalta tehnologie, precum latopurile, destinate oamenilor cu profesii mari (ingineri, doctori, avocati) samd.

| dullcat a răspuns:

Daca as fi mama ta te-as lasa fara laptop jumatate de an si ti-as cumpara un sac de box la craciunul viitor sa-ti descarci acolo nervii.Mai grav este cand asta se intampla pe la 20 si ceva de ani, la facultate. Aveam niste colegi la camin care faceau pe nebunii fata de PC cand nu le iesea la jocuri, dar macar ei lucrau.Asta e, poti sa te joci bine mersi si pe telefon, o perioada.

| carevaescu a răspuns (pentru dullcat):

E genul de ingeras care inspira aceste glume
https://www.youtube.com/watch?v=2YwC4Vsm5h0&t=110

| RAY a răspuns (pentru dullcat):

Ai înțeles răspunsul de ieri? Îl doare testicule când ajunge acasă pe băiat așa că i am propus o soluție, dar nu sa îl aducă la școală, nu știu cum te poți gândi la așa ceva, am 34 de ani, sunt matur, stau singur, lucrez că PFA

| dullcat a răspuns (pentru RAY):

I-ai zis omului sa isi cumpere vibrator vaginal, adica pentru cine are vagin, fete/femei nu? Prin,, Vibrator la eleve de liceu? Da' bravo...'' am vrut sa subliniez ca astfel de lucruri nu sunt destinate pentru eleve de liceu.Nu prea inteleg de unde ai tras tu concluzia ca eu am sugerat sa-l aduca la scoala si nu inteleg nici de ce mi-ai raspuns aici, la alt topic.Intre timp OP a clarificat ca este baiat.

| RAY a răspuns (pentru dullcat):

Omule i-am spus sa îți cumpere un aparat nu sa răpească o eleva )))) omule vibrator vaginal e pentru bărbați, femeile cumpăra vibrator cu penis nu cu vagin, ce sa bage acolo vaginul lor?

| dullcat a răspuns (pentru RAY):

Nu vreau sa te dezamagesc, dar cand dai un search pe google de, vibrator vaginal' apar modele pentru femei.

| RAY a răspuns (pentru dullcat):

Nu e adevărat, cauți vibrator vaginal pentru bărbați și bărbați pot folosi vibratoare, homosexuali nu cumpără vibratoare? Jucari sexuale? Lumea e diverse, uni îți bagă vibratoare in fund

| Fatamuntilor a răspuns:

A descoperit mama ta isprava?
Naspa.
Cine te-ar ajuta cand stie ca distrugi lucrurile muncite de alti?

| gabicoo a răspuns:

Dă o spargere.

| Dragobeta a răspuns (pentru gabicoo):

Alta? A spart un laptop rolling on the floor

| Nirvanaaa a răspuns:

Se poate trai și fără laptop.
Invata sa prețuiești mai mult lucrurile. Dacă l-ai stricat la nervi de ce vrei unul nou? Sa îl strici și pe ăla?
Daca chiar vrei unul, mergi și muncește ca sa câștigi bani pentru unul.

| carevaescu a răspuns:

Va trebui sa înveți că acțiunile tale au consecinte, iar primul responsabil ești chiar tu.

În situația pe care ai explicat-o într-o postare precedentă, ar fi o eroare să ți se mai cumpere un laptop în curând.

Cel mai bun lucru este să înveți să ți-l meriți.

Întrebarea ta acum este ambiguă. Dorești o recomandare de laptop?

| anonim_4396 explică (pentru carevaescu):

Nu doresc sa imi donatii un laptop nou.

| carevaescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se va întâmpla.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Îți dau eu un Sony Vaio la 50 de euro, e Sony bun alb cu negru, ssd, 8 GB RAM, Intel Pentium, de calitate

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Gratis nu se poate? De unde sa am 50 euro.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu muncești gratis?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cersetorule

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca o sa ma ajutati cu un laptop nou, promit ca nu o sa ma mai enervez si nu o sa mai stric lucruri pretioase cumparate de alti.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Haideti mai oameni sa facem cheta sa-i luam pustiului un laptop nou
Ca sa il sparga la nervi cand il bate gigel la FIFAwinking laughing

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Cati ani ai?
in primul rand nimeni nu-si ia un bun imediat dupa acela s-a stricat
Apoi trebuie sa stii aici majolitatea sunt copii/adolescenti ca si tine, Iar restul au salariu /pensie si traiesc ca si mama ta cu grija zilei de maineIar daca mai au si economii sunt alte prioritati /urgente.

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Eu vorbesc serios si tu ma iei la misto?

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Nu conteaza ce varsta am.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba conteaza!
incepand cu 16 ani te poti angaja (dupa orele de scoa; a)Poate acoperi (in cateva luni) cea mai mare parte din pretul laptolulu.

| Dragobeta a răspuns:

Pardon?!
Nu te intereseaza cat dam pentru un laptop.
Adica tu vrei sa ti-l cumparam noi? Indiferent de pret? Dar cu cine crezi tu ca vorbesti de pretinzi asa ceva? Esti obraznic rau.
Nici parintilor tai nu le poti cere astfel: "nu ma intereseaza cat dati pe el".
A, tu ti-ai stricat singurel laptopul avand o criza de nervi la un joc. Si acum vrei altul.
Cum nu-i stiu eu pe parintii tai sa le spun toate astea!
In locul mamei tale nici mancare nu ti-as mai da. Totul, orice, numai dupa munca. Sa stii cum se obtine un lucru.
Auzi la el, "nu ma intereseaza cat dati pentru un laptop"!

| anonim_4396 explică (pentru Dragobeta):

Watashi no baka to kurechin no penisu o shabutte kudasai.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Băi, lasa-mă, stii si limbi străine? Cu cealaltă ce ai făcut?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Am scris in japoneza daca vrei sa stii.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo, mă!

| Dragobeta a răspuns (pentru anonim_4396):

Mamica ta te-a invatat asa? Dai-o ei ca stie cum sa faca.
In cazul asta, "ai pus-o" de doua ori. Vai de spinarea ta!

| Parakeets a răspuns:

Nu pricep ce ne ceri?
Să-ți împrumutăm un laptop de la noi?
Să-ți dăm noi un laptop al nostru și tu să ne dai bani pe el?
Să-ți donăm ție un laptop/dat gratis?
Sau să ți recomandăm un laptop?

Chiar nu pricep, ce ne întrebi și ce dorești?
Fii mai explicit și mai direct în exprimarea scrisă. happy
Ca să pot pricepe.

P. S. Dacă ai nevoie de un laptop nou, nu am cum să te ajut. sad Și nu cred că cineva își va oferi laptopul de pe aici. Unii nu au oferit nici sfaturi sau informații. happy Îți dai seama că nu or să-ți dea un laptop. UN LAPTOP.
Dar dacă este esențial (ca gen pentru faculta sau work) și tu chiar nu-ți permiți, eu una sunt pro, să-ți oferim fiecare câte un cent, un 50, 100 de lei ca să se adune de un laptop. Evident, atâta timp cât ne oferi niște garanții că ești un om în nevoie și chiar ai nevoie urgentă de acel laptop, și ești un om serios, nu un șarlatan, doar așa eu una aș vorbi în numele tău pe aici. happy
Deși nu-mi face plăcere să fac asta, însă măcar aș susține cauza. happy

| RAY a răspuns (pentru Parakeets):

Laptop de gaming să meargă GTA 6

| Parakeets a răspuns (pentru RAY):

What?!
N-am înțeles.
La ce întrebare e asta?
Și ce e GTA? laughing)
Asta-mi propui tu ca job, măi dragă Ray? happy
E ceva chatist sau ceva job online? happy
Sună dubios laughing)

| RAY a răspuns (pentru Parakeets):

Chiar vrei sa muncești?

| Parakeets a răspuns (pentru RAY):

Păi nu în GTA sau ce-o fi acest profil/domeniu/ramură. Ok, măi Ray?
Și da, evident că și eu vreau să muncesc. Acum depinde și de domeniu. Gândește-te că în învățământ am fugit-am venit și tot așa am repetat ciclul ăsta până m-am adaptat și obișnuit cu toate nebuniile de acolo. Cam așa va fi și cu altă muncă. Deci dacă e ceva, mai ales la tine în TM, eu una zic pas. Am fost la tine în TM măi Ray, și vai ce toată lumea îl lăuda pe TM, doar o altă scenă cu alte măști, dar aceeași actori, măi dragă Ray. Am fost fraierită și în marele oraș. Nici nu vreau să-mi amintesc. Ba chiar am mai fost și luată ca ultima boschetară de la Socola zici că venisem, când o auzit patroana că eu am probleme și bla bla și m-a întrebat și pe mine și familia mea, că dacă iau pastile și tratament psihiatric și tot așa. Evident că am mințit, dar nu m-am simțit ok. Nu-mi place să mint. Apoi am fost luată de fraierică la a face toate muncile mai hard, cum ar fi ridicatul pătuțurilor și tot așa.
Deci orașul tău, la fel ca și al meu, mi-a dat doar un vibe sucks.
Dar am să revin eu, în câțiva ani, o să vreau să-mi fac împrumut de garsonieră fix în orașul tău. Deoarece am rămas cu o nouă ranchiună în suflet. Nu mă izgonește pe mine nimeni dintr-un loc și eu nu voi pleca de azi înainte cu coada între picioare. Cam doar pentru astea mai trăiesc. Să mă reîntorc la UB psihologie, fie tot ca student, fie chiar ca prof pe viitor, să mă răzbun prin propria prezență și mai nou, Timișoara și-a găsit un nou dușman. Pe mine. happy Deci și acolo o să mă reîntorc. Nu las eu lucrurile așa. Eu sunt cea mai silent persoană în realitate, dar țin la răzbunare când viața sau lumea sau un oraș mă doboară.

P.S. dacă o să auzi și de o profă psihopată prin TM peste ceva ani, să știi că aia eu sunt. laughing) Alt loc dim care au vrut toți să scape de mine, la naiba dacă au scăpat. happy Iar și iar mă voi reîntoarce în învățământ, numai să-i enervez pe toți. Că cineva ca mine poate exista.

| RAY a răspuns (pentru Parakeets):

Hai in tm sa afli

Răspuns utilizator avertizat