| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am folosit doua zile la rand Mask Gel Plus, prima data mi s-a parut ok, adica nu prea a a reactionat tenul meu, iar a doua seara am dat din nou, tot pe acele locuri pe care am dat si noaptea anterioara, dar dimineata am observat o iritatie imprejurul locurilor unde am dat si incepuse pe margini sa mi se decojeasca putin pielea, cand ma spal cu gelul de guratare ma ustura in zonele acelea, dar mai tare ustura cand dau cu Effaclar duo. Am luat acest produs la recomandarea medicului dermatolog, momentam am oprit rutina cu acest gel.
Vreau sa stiu daca Mask Gel se aplica dupa un anumit timp de la aplicarea celor doua produse sau se aplica instant dupa ce am curatat tenul si am dat cu crema. Eu obisnuiam sa dau dupa jumatate de ora.
Ma gandeam sa cumpar Cicaplast, poate ar ajuta la iritatia aceasta.

1 răspuns:
| cosminsistefy2023 a răspuns:

Buna seara! Ti-as putea recomanda sa contactezi medicul dermatolog cat mai curand deoarece pare destul de grav. O seara frumoasa!