Întrebare recomandată | Naturelle a întrebat:

am nevoie de ajutor sad, am probleme mari,cu transpiratia! Ma spal,folosesc deodorante, antiperspirante si... degeaba ...imi afecteaza viata sociala! E vorba de hiperhidroza,banuiesc! Nu am endocrinolog in oras, si nici in apropiere! Am folosit si Perspirex! A-ti avut probleme serioase de acest gen si a-ti reusit sa scapati de ele? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fără un control medical de specialitate nu ai ce face: endocrinologie, dermatologie.
Sănătate!
Pa, pa.

| Naturelle explică (pentru Legiuitoarea):

Buna, am gasit si dermatolog si endocrinolog, m-am interesat, la care ma sfatuiesti sa merg?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Naturelle):

Bună.
Problema trebuie investigată în ambele specializări, ai nevoie de dozările hormonale.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Si un caine poate sa-ti fie prieten nu neaparat lumea daca nu ai acces la endocrinolog.

| RobertFHC a răspuns:

La un medic ar trebui sa te duci. nu e problema deodorantelor sau a medicamentelor si asa mai departe, tu ai o problema.

| Uza a răspuns:

Cel care te poate ajuta e doar medicul endocrinolog care iti va face analize, si daca e nevoie iti va da un tratament adecvat si iti va trece alaturi de o igiena adecvata si deodorante.

| Cata240 a răspuns:

Dupa ce te speli, epileaza-te si apoi poti sa te dai cu deodorant.

| Naturelle explică (pentru Cata240):

Imi fac epilari totale la salon, tot timpul! Ma spal, logic ca ma spal si folosesc si deodorant!

| Cata240 a răspuns:

Nu prea stiu cum te pot ajuta. Du-te la medic.

| Sandu_Sandel_1999 a răspuns:

Du-te la un medic iti va spune el ce ai si ce ai de facut

| deniimickey05 a răspuns:

Eu zic să te duci la un medic specialist.