| Lipicii a întrebat:

Am nevoie urgent de niste intrebari in franceza cu tot cu raspunsuri. Dalea usoare cu"-Cand te'ai nascut?" sau"la ce scoala inveti"Urgent maine am bilingvul oral (2 iunie ).

Răspuns Câştigător
| Triixiie a răspuns:

Que faites-vous? [ ce mai faci ]; Dans l'école enseigner? [ la ce scoala inveti ]; Où habitez-vous? [ unde locuiesti ]; quel âge vous avez? [ cati ani ai ]; Quand tu es né? [ cand te-ai nasut ]... spune dk vrei mai multe :X funda? sau vot?

4 răspunsuri:
| AndreYutzUU a răspuns:

Quand vous êtes né?(cand te-ai nascut)
apprendre ce cu'est l'école?(la ce scoala inveti?)
tu as quel âge?(cati ani ai?)
où venez-vous?(de unde esti?)

| clauddette a răspuns:

Dictionarul vostru pe care ati cautat traducerile nu e bun deci pa.
btw, se spune: 'Dans quelle ecole etes-vous?'(La ce scoala esti?)

| clauddette a răspuns:

Quel est votre age?( care este varsta ta?)