| bracelets a întrebat:

Am o intrebare cam jenanta pentru mine dar vreau sa scap de problema cat mai repede posibil! Sunt fata si am 15 ani si de cand ma stiu am pe abdomen niste fire de par in acelasi gen ca la baietisad. Nu sunt foarte evidente dar ma fac sa ma simt prost si nu pot purta maieuri mai scurte sau costume de baie din 2 piese:yawn. CE ziceti...sa incerc sa le indepartez cu ceara, epilatorul? nu voi avea probleme dupa? Cer seriozitate! mersi mult! acord fundita:d

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poţi să le îndepărtezi fără probleme cu aparat de epilat, pensetă sau ceară (rece sau caldă).
Sunt multe fete care se confruntă cu aşa ceva, mai apare şi în zona sânilor, mai exact de jurul împrejurul mamelonului (sfârc) care şi ele se pot îndepărta cu penseta. Asta indică o dereglare hormonală. Aşa suntem noi, veşnic cu probleme dar le putem ţine sub control cu grijă şi calm.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| lays a răspuns:

Am avut aceeasi problema. apeleaza la crema depliatoare.big grin esuper buna si nu ai probleme dupa aceea. n-o sa creasca mai gros, tot la fel, ba chiar mai rarbig grin

| emilia1980 a răspuns:

Incearca sa le tragi de la radacina cum faci cu sprincenele; daca te razi iti cresc tari dupa aceea.