| anca10 a întrebat:

am o intrebare pentru cine ma poate ajuta. am parul saten mai inchis si as vrea sa il mai deschid cateva nuante spre blond dar nu cu vopsele care dauneaza ci m-am gandit la un sampon nuantator sau o spuma dar va spun ca nu ma prea pricep. Am citit ca merge jos mai repede dar asta nu ar fi o problema Problema este ca imi e frica sa nu imi iasa alta culoare la par cu samponul nuantator pentru ca nu stiu in ce masura poate deschide parul inchis. asa ca va rog daca ma puteti ajuta cu niste raspunsuri la intrebarea mea v-as fi recunoscatoare. multumesc. happy

Răspuns Câştigător
| Crucified a răspuns:

Incearca ceaiul de musetel pentru deschiderea parului, este o metoda naturala: ceai foarte concentrat de musetel aplicat la fiecare spalare si clatit cu apa rece. Rezultatele se vad dupa 3-4 saptamani (in jur de 8 spalari) si tin aprox. 3-6 luni. Nu este o garantie de a fi cea mai buna metoda pentru tine, fiindca fiecare tip de par este diferit, dar atata timp cat concentratia de melanina din firul de par este moderata (saten), atunci deschiderea sa cu decoctul de musetel trebuie sa dea rezultate.

nu incerca un sampon nuantator, risti nu stiu ce probleme cu scalpul.winking

3 răspunsuri:
| TiffanyღBJ a răspuns:

Nu cred ca poti sa il deschizi cu nuantator. Din cate stiu, nuantatorul se foloseste doar pentru nuante apropiate de culoarea ta naturala. Daca vrei sa il deschizi, fara sa il decolorezi ( asta chiar strica parul ), foloseste o vopsea de calitate ( acum exista si fara amoniac ), dar o sa se deschida treptat, dupa ce te vopsesti de mai multe ori.

| agnessme a răspuns:

Samponul nuantator e numai pentru parul deschis la culoare. iti recomand http://margocosmetics.ro/......ntasy.html margo cosmetics. daca accesezi siteul vei vedea si un catalog online pe care poti sa te uiti ce te intereseaza. pot sa te ajut sa alegi si comanzi prin adresa de email : theLady077@yahoo.com primesti prin posta colet si platesti ramburs, oriunde in tara. te pup

| raluftw a răspuns:

Exista la dm unele sampoane/balsamuri de par...si eu mi.am lu.at si sunt super