| ForeignO a întrebat:

Buna am o MARE problema!crying( ei bine eu sunt slaba ...foarte slaba/...am 38 de kg la 12 ani.nu-mi place.Nu stiu cum sa ma ingras! mananc ...destul de bine mananc chiar si ciocolata mai mult poate pun grasime dar nu functioneaza...nu stiu ce sa fac vreau sa ajung pe la 45 de kg pentru ca... ei bine am si sanii mici si e rau sa incep sa pot sutien de la varsta astacrying se va vedea rau cu un costum de baie sau altceva.Si in plus am si niste cearcane Mari si mov.cu venishoare si nu pot sa scap de ele...si in plus dorm si prost...ma culc pe la 12 noaptea si ma trezesc la 11 ziua.Nu s tiu ce sa mai fac. Cum imi pot schimba bioritmul? Si daca o sa fiu mai grasuta si o sa dorm mai mult mi se vor mai dezvolta sanii?

Va multumesc.

6 răspunsuri:
| ForeignO explică:

1, 55

| MihaLoveYou a răspuns:

Si eu am aceiasi problema, am 12 ani si 43 kg, dar 1. 70, iar cearcanele sunt din ce in ce mai stranse dar foarte urate, cand zambesc se strang...help!

| anonim24 a răspuns:

Esti atat de mica, si iti faci probleme ca esti slaba, eu am 22 si mi-ar placea sa am 45 kg si tu la 12 zici ca vrei sa ajungi la 45? Dati seama ca ai sa te dezvolti pana la varsta de 20 de ani nu ai sa ramai la 38 kg, daca te ingrasi de acum si iti inveti organismul sa manance mult nu te vad prea bine, si nu iti mai face griji pentru sani e normal la 12 ani sa nu ai sanii prea mari ei se dezvolta singuri fara sa te ingrasi tu pe la 14-15 ani, nu stiu unde va grabiti voi tinerii in ziua de azi, la varsta de 12 ani vreti sa aveti sani sa aveti iubit sa faceti love de parca nu ati mai avea timp.Traitiva copilaria ca nu mai dati de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna :*
Sincer si eu sunt slaba ...am 14 ani si am la fel ca si tu ...tot 38 kg sad si am 1. 58... tu ce inaltime ai?
Stai linistita ca o sa te mai ingrasi pana la 20 de ani :* nu iti face probleme >big grin

| AndreeaNustiu a răspuns:

Ei bine din 2009 de cand ai pus intrebarea asta sunt 4 ani acum ar trebui sa ai 16 ani corect?
Poate e prea tarziu raspunsul meu, dar eu sunt in aceeasi situatie, dar eu am 14 ani si am 38 de kg si 1, 55, si eu vreau sa ajung la 45 de kg, dar nu pot oricat as manca nu ma ingras, spune-mi ti-ai rezolvat problemele?
Iti spun cum ai putea sa te ingrasi, o femeie trebuie sa manance pe zi 2000 de calorii, calculeaza-ti ce vrei sa mananci si vezi cate calorii are, incearca sa mananci la fiecare masa 500 de calorii, asta insemnanad 3 mese principale adica 1500 de calorii, celelalte 500 de faci cu gustari, mananci gustari o data la 3 ore si evident te informzi cate calorii are.
Sper ca e bun raspunsul chiar daca e cu intarziere.
A, da si inca ceva :ai facut forme mari de atunci?
Te-am pupat, o seara placuta iti doresc!

| mihaelanikol a răspuns:

Mai ai timp sa te ingrasi...nu abuza de mancare, ca poate o sa pui pe tine si n-o sa te mai poti opri apoi si o sa-ti para rau... si eu eram slaba, cam pana la 22 de ani aveam 45 kg si nu-mi placea, dar cu varsta am inceput sa pun pe mine fara sa mananc abuziv si acum am 52 kg si sunt multumita...alte fete ar vrea sa aiba kg mele (cele grase)...happy