| Tina_Cris_2000 a întrebat:

Buna, am o mica nedumerire, si nu stiam unde si la ce sa apelez, toate sfaturile sunt impartite.
Parul meu natural este saten deschis, iar acum un an m-am vopsit bruneta, iar faptul asta mi-a adus consecinte prin faptul ca trebuie sa ma vopsesc luna de luna pentru a nu mi se vedea radacinile, ca altfel arat monstruos. Dar din cauza faptului ca m-am vopsit de prea multe ori, imi cade foarte mult parul, si as vrea sa va intreb, cu ce as putea inlocui vopseaua? De exemplu un sampon colorant sau orice altceva, si de la ce marca.
Funda! ty

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul tau fiind atat de degradat este bine sa nu-l mai vopsesti deloc! Lasa-l sa-si revina radacina, sa se refaca!
Iar daca pica atat de mult, probabil ca ai nevoie sa-l tunzi foarte scurt, ca sa se poata regenera.
Din pacate, orice ai cumpara din comert sa pui pe par, tot este chimicala si fac mult mai rau, decat daca il lasi asa cum este, sa creasca normal.