| cornelia_9446 a întrebat:

am o problema.
De alaltaieri a inceput sa imi cada parul din cap, sa am foarte multa mateata si ma mananca extrem de mult capulcrying
ce trebuie sa folosesc?
Ps:mentionez ca am 16 ani si ca ma spal cu "Parmolive"

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Încearcă altă marcă de şampon. Şi dacă observi că în continuare există probleme mergi la dermatolog şi îţi va da un şampon sau tratament special pentru părul tău. Şampon încearcă clear! Căderea părului poate fi şi din cauza lipsei de calciu, fă-ţi nişte analize. Dar cel mai bine zic eu e să ceri trimitere la dermatolog, aşa vei rezolva două probleme deodată! Baftă!

7 răspunsuri:
| Roxytza a răspuns:

Incearca cu un tratament pentru par. Daca nu merge cumpara ulei de ricin si maseaza o jumatate de ora, Singur o sa mearga sau incearca la un stylist

| Shammal a răspuns:

Trebuie sa-ti folosesti imaginatia; este corpul tau, nu-l trata ca pe un adversar, acceptal, iubestel si el va reactiona la dragostea ta tot cu dragoste

| Bixx a răspuns:

Hey! incearca masca de par de la kallos, si spala-te cu garnier. e mult mai bun decat parmolive si opreste caderea lui. in primele 2 saptamani incearca sa te speli de 2 ori (pe saptamana)

| SweetAngel2012 a răspuns:

Poti sa folosesti garnier sau head and shoulders

| DanClauS a răspuns:

Spalate cu Pantene Pro-V anti breakage, pe langa ala mai este un sampon special Alpecin Double Efect, daca le folosesti pe amandoua nu o sa mai ai probleme.

| onutza_6638 a răspuns:

Si eu am avut mari probleme cu caderea parului, folosesc garnier si la mine a functionat, o alta problema este ca nu trebuie sa schimbi mereu samponul pe care il folosesti pentru ca eviti sa nu isi face efectul!

| FoxXxy a răspuns:

Caderea parului sepoate datora unei dureri la ovare, unei boli, matreata si amncarimile din cauza sampanului
si pe mine ma manca si aveam matreatsa si m-am spalat cu zeama de lamaie am stat cu ea 10 minute pe par si dupa o saptamana nu maia veam nimic si parul crescuse matrata si mancarimile disparuse acum depinde si de tipul de parbig grin