| Frrramboise a întrebat:

am o problema. mi-am tot indreptat parul cu placa iar acum e...ars. vreau sa fie ca inainte, ce pot sa fac? ce produse sa folosesc?

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îi tunzi vârfurile, mască puternic hidratantă și mai folosești placa de îndreptat părul.
Pa, pa.

| Sapphire a răspuns:

Singura solutie este foarfeca, crede-ma. Si eu am avut exact aceeasi problema. Foarfeca si dupa, multe masti naturale 100%.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Să-l tunzi, nu prea poţi face altceva.

| Petronela a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa te tunzi

| maraa_9303 a răspuns:

Foloseste produse pentru parul deteriorat.

Daca vrei ceva natural poti folosi masca cu galbenus de ou, ulei de ricin, ulei de masline, usturoi(stai linistita n-o sa miroasa) si miere este excelenta de 2 ori pe saptamana.

Sau daca nu Inainte cu o zi sa faci baie, seara date cu ulei de masline pe par, puneti un prosop in cap si dormi asa toata noaptea, iar ziua cealalta te speli normal pe cap.

Si produse din comert ar fi:
-gliss-total repair 19
-masca placenta (kallos)
-Gerocossen(masca)
-Loreal-Elseve-Liss Intense
-Nivea-protection repair

| DeniiiD a răspuns:

. Pentru a arata ca si inainte chiar nu stiu ce sa faci... Dar si eu imi intind parul si o prietena de familie ( care e coafeza) mi-a recomandat sa folosesc Due Phasette (Selective Professional). e un pic mai scump dar merita happy. de cand il folosesc nu am mai avut probleme!

| SRJ a răspuns:

Buna Curcubeule,

uite aici un post pe aceasta tema: http://www.naturaplant.ro/forum/parul-ars-din-cauza-placii-t4165.html

| ~p!$iii~ a răspuns:

Daca ai doar varfurile arse, mai bine il tai un pic, il surtezi, si asa va reveni la normalhappy

| Zero a răspuns:

Singurul lucru care ar trebui sa il faci ar trebui sa il lasi sa creascathinking acum poti folosi vitamine care regenereaza firul de par, iti recomand o masca pe baza de:ulei de ricinulei de masline, un ou sau doua, si niste miere. Ar trebui sa mearga

| hadasan a răspuns:

Buna imi dai id tau tr mesaj cu el si mersi de ajutor dar n-am reusit sa trec de nivel

| CraZyKid`SiSi a răspuns:

Tundeti varfurile arse.si eu mi l-am ars de numarolling on the floor) mi-am tuns vf arse si acum e chiar ok parul meuhappy. si am continuat sal intindlaughing

| AndreeA9120 a răspuns:

Nu cred ca se poate face nimic. Poti sa tunzi arsurabig grin

| FeTTiza a răspuns:

Eu as vrea sa am parul tau, mai bine decat al meu care e aspru si are mult volum

| andreiyo50 a răspuns:

Te speli pe cap si-ti revine la normal.

| Misssy a răspuns:

Tunde toata arsura si da cu masca de par

| Mikata a răspuns:

Daca e ars, stii ca trebuie sa-l tunzi nu? macar varfurile. Apoi foloseste samponul, balsamul si masca de la Dove care iti repara vizibil parul; produsele de la Kallos cu placenta(la fel, foarte bune). Daca vrei un tratament mai 'natural' sa zic asa, foloseste ulei de ricin + un galbenus, doar pe varfuri.Sa nu dai la radacina pentru ca o sa ti se ingrase foarte repede parul, si clateste-te foarte bine.Iti regenereaza parul.
Sper ca te-am ajutat.happy

| jipa a răspuns:

Sincera sa fiu exista multe creme, masti, si multe alte chestii de par care "repara" parul si il readuce la aspectul lui adevarat, sanatos dar nu e adevarat. Cu asemenea creme nu faci decat sa iti tot incarci parul si sa devina cat mai incarcat la doar o zi dupa ce e spalat si vorbesc din experienta propie. Si eu am patit acelasi lucru, aveam parul lung si mi-am dorit foarte mult sa mi'l indrept cu placa si asa am si facut pana dupa doar o luna sau doua am realizat ce par pot avea in cap laughing am incercat diferite creme, sampone care m'au costat suficient de mult happy si nimic. Pana m-am dus la coafor si atunci sau dus problemele dar s-a dus si parul. M'am tuns bob si pot sa spun ca regret si imi pare rau de parul frumos in felul lui care il aveam inainte sa descopar PLACA happy Nu ai de facut decat sa il tunzi dar pe viitor incearca sa renunti la placa sau sa o folosesti cat mai putin posibil happy