| ioanapantea a întrebat:

Buna am o problema si am nevoie urgent de ajutor. Am incercat sa fac focul si cand am pus motorina a iesit flacara afara si mi s-a ars parul si arata groaznic. Ce pot sa folosesc sa nu mai fie asa ars?

4 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Buna!
Nu poti face nimic altceva decat sa-l tunzi sau sa incerci sa aplici o masca de par intens hidratanta, care va face sa nu mai fie asa aspru.
Pa, pa!
http://nimicuri-existentiale.blogspot.com/

| CGAlexandra a răspuns:

Trebuia sa dai mai multe detalii. Daca sunt ase doar varfurile poti sa ti le tai foarte putin, astfel incat sa nu se observe ca ai avut parul ars.
Insa daca e mai mult poti folosi o masca de parhappy

| AmericanStaffordshireTerrier a răspuns:

Poti sa folosesti unguent fluocinolon din farmacii. Iar daca nu ai bani pot cumpara ulei capilar pentru par se gaseste in farmacii. Ai sa vezi o crestere rapida chiar daca ai avut arsuri, indiferent ca erau doar varfurile sau mai mult. Ulei capilar si ai sa vezi rezultate.

Succes, data viitoare sa folosesti benzina.

| sillmaril a răspuns:

Sal
ar trebui sa iti tai partea arsa (varfurile)
si eu am patit-o mai demult