| Miriam9 a întrebat:

Am parul cret.Il dau in fiecare zi cu placa si este foarte deteriorat. Exista vreo metoda sa imi stea drept permanent pe o perioada cat mai lunga de timp? Este urgent!

Răspuns Câştigător
| lululetty a răspuns:

Eu folosesc ceva foarte bun pentru protectia parului deoarece imi indrept parul cam de 3 ori pe saptamana. se numeste iron it heat defende spray de la tony and guy si costa in jur de 35 de lei. se gaseste numai in reteaua de farmacii sensiblu sau in magazinele dm. are 200 de ml si iti ajunge cam 3 luni. poate ti se pare scump dar avand in vedere ca te tine cam 3 luni eu zic ca merita. in plus eu am obesrvat ca iti si mentine parul intins mai mult. eu il folosesc de 2 ani si de atunci nu mai am probleme cu parul, nu se mai usuca sau arde. dar daca spui ca deja e degradat trebuie sa-l tratezi cu ceva cum ar fi masca cu ulei de ricin (3 sau 4 lei de la farmacie) si cu ou pe care o aplici pe parul nespalat si o ti de seara pana dimineata sau masca cu ulei de masline. dar daca ai parul gras atunci foloseste mai bine ceva gata preparat. eu am incercat de la magazinul dm o masca la plic Balea (nu mai stiu exact numele dar pe spatele plicului scria ca este special pentru par degradat) care costa cam 4 lei. mai e buna si masca de la dove heat defence sau intense repair. si pe acestea le-am incercat si am fost multumita. plusa ca eu am avut probleme cu matreata mai demult si le-am folosit si nu mi-a aparut. si in orice caz incearca sa iti indrepti parul cat mai rar, atunci cand e srtict necesar. eu vara il indrept rar cand am nevoie, cand ies in oras in rest il pastrez natural, il leg in coc sau in coada de cal. daca tu ai parul cret poti sa-l dai cu spuma imediat dupa ce l-ai spalat si apoi sa-l lasi sa se usuce asa. pup

5 răspunsuri:
| iiiiiza a răspuns:

Poi ai incercat un balsam sau un sampon special pentru ati face parul drept? daca nu, incerca! si eu am parul putin cret si ma enrveaza foarte tare acest lucru...si am incercat un balsam de indreptarea parului, incerca si tu si vezi daca functioneaza [ incearcale pe cele de la Garniere, sunt mai bune] Fundita? big grin

| DeeaDLove12 a răspuns:

Pai eu mi-am facut parul cret jucandu-ma cu el =]] adica il rasuceam cum sa il faci drept nu stiu

| cathwoman a răspuns:

Du-te la salon si fa-ti.l permanenttongue

| Miriam9 explică:

Si la salon se poate face permanent? adica ce inseamna asta si cam cat costabig grin

| Bubblesz a răspuns:

Faptul ca nu folosesti o solutie protectoare pentru parul tau l-a facut sa fie deteriorat si neplacut la atingere, eu zic sa o lasi mai usor cu placa.Du-te si intreaba la farmacie de ceva anume.Sau probabil un tratament cu Keratina din care am vazut face bine parului.