| Cuuukii a întrebat:

am pielea bronzata.
1.As vrea sa stiu ce tinute m-ar avantaja(ma ref la culorile tinutelor).
2. Ce culori pentru unghii as putea folosi?
3.Cum sa ma machiez.
Ms anticipat:*!

3 răspunsuri:
| madalinutza a răspuns:

Bunabig hug
1.Culoarea hainelor sa fie albbatting eyelashes deoarece pielea ta este bronzata si cu alb arata super binebig grin
2.alb sau rosu
3.Cu culori deshise (galben, alb, roz)

| luna a răspuns:

E o intrebare pe jumatate. Deci esti bonzata dar de ce culoare e parul sau ochii tai nu ai scris. Asta face sa te ajut doar pe jumate. Deci culorile vesele la tinuta zilnica ajuta mult si iti va pune in vedere nu doar bronzul. parul, ochii, corpul.Nu incerca sa folosesti doar o culoare e prea trist si banal pentru vara, machiajul daca ai ochii de culoare inchisa un simplu argintiu la coada ploapelor e de ajuns iar daca ai ochii de culoare deschisa o nuanta de verde. Sa nu iti lipseasca rimelul iar daca folosesti tus pentru. pleoape e si mai bine.Bronzului ii sta bine cu un ruj lucidant culoare naturala, iar despre manichiura ...aici ai mai multe oportunitati...manichiura frantuzeasca, cuolare piersicii, albul sidefat sau rozul palid. Nu incerca culori inchise sau albul mat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hainutele negre scot cel mai bine bronzu in evidenta, unghiile culori deschise:portocaliu, roz diferite nuante, rosu, albastru, mov, galben, turcoaz.
In cazul make-up ului siclam, turcoaz, auriu(depinde si de culoarea ochiilor, forma, daca porti ochelari etc).
La evenimente speciale incearca un make up fresh si gene false culori diferitehappy.
p. s. da te pe piele cu o crema foarte hidratanta sau unt de corp. miroase frumos si da un aspect stralucitor pielii.