| madw_6466 a întrebat:

am si eu nevoie urgenta de sfaturi. Duminica ma duc la balul bobocilor si am o rochie turcoaz, ce culori pentru machiaj ar trebui sa folosesc? Multumesc Anticipat happy Cel mai bun raspuns primeste funda happy

Răspuns Câştigător
| iuly25 a răspuns:

DEPINDE DE CE ACCESORII PORTI! daca porti accesori cu nuante calde machiajul tau ar fi cam asa: un ruj rosu sau roz discret, la ochi aaaaaamm am uitat cum se numeste acea culoare intre roz si portocaliu...ma rog, o folosesti pe aia dar in cantitate ff mik daca accesorile sunt nuante reci machiajul poate contine si culori neutre: maro, alb, crem. rujul poate fi orice culoare.(nu verderolling on the floor) si la ochi o culoare... discreta crem, roz deschis etc. si nu uita o fundita in par! app eu nu am.imi dai? sper ca te-am ajutat paaa! a corai se numea culoarea aia laughing

4 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Foloseste nuante calde, crem auriu, bej si mai ales corai (dar nu strident)

| Andra10 a răspuns:

Incearca un shadow eye negru sau, daca ai, chiar un fard de culoare turcoaz. Succes happy.

| ExpertInLove a răspuns:

Orcum un albastru dar mai diferit de turqoise(turcoaza) si aurgintiu, creion negru si rimel tot negru. Apropo, nu uita sa te distrezibatting eyelashes

| ygna72 a răspuns:

Poi poti sa te machezi de aceeasi culoare cu rochia, sau date cu creion negru.un fard de cloarea pielii si rimel.iesi pe usa si te simti bine:*